Merhaba,
Davayı açmadan önce sizlerin bilgisine sığınarak bir soru sormak adına yazıyorum.
Geçtiğimiz hafta işten eve erken geldiğim bir saatte babamı evde zina yaparken yakaladım.
Babam bütün mal varlıgımızı bankalardan kredi çekip borclanarak geçtiğimiz 5 sene içerisinde sattı. (2 daire ve 2 araba)
Ardından bir evde kiracı olarak oturmaya başladık. Ben mezun olup tam zamanlı bir işe girdim. Kirayı babam ödemediği için ve bende sokakta kalmaktan korktugum için hem kirayı hem faturaları vs ödedim.
Ardından babamdan surekli mesajlar almaya basladım. Hergun para istedi. Bana şiddet uyguladı. Anneme ve bana gercekten kabus gibi günler yasattı.
Annem bu zina meselesini ogrendikten sonra bosanma davası acmak istiyor.

Ben zina meselesini gordugum gunden sonra babamı kesinlikle kiracısı oldugumuz eve almak istemedim. Kira kontratı onun üzerine olmasına ragmen bizim hanemizde boyle bir şey yapmasına tahammül edemedim. Soz konusu gun bana vurdu annemin gozlugunun camını kırdı. Bütün apartman ve sokak bagırıslarını duydu. Bende evden dısarı cıkmak zorunda kaldım. Sinir krizi geçirdim. 183ü aradım vs..

Hala evimize geliyor ve sozleriyle hakaretleri ile bizi tahrik ediyor.

Sorum aslında şu:

Benim annemin tapusu kendi üstünde olan bir evi var. Bu ev 2004 yılında alındı. Bizim annem ile dava oncesinde dusuncemiz, mal paylaşımı gib bir meseleden dolayı bu evde babamın da hak sahibi olma ihtimali.

Bu konuda bilgilerinizi rica edebilirsem cok memnun olurum.

Boyle tatsız bir konuyu paylaşmak gercekten üzücü oldu benim için, kusura bakmayın lütfen detaylandırdıysam.
Teşekkür ederim