-...Asliye ceza mahkemesinde sanık olarak katıldım ve basit bir mevzu olduğundan Avukat tutma gereği duymadım, ancak diğer sanığın avukatı var.

KARAR:

Hakim karar olarak Avukatlık vekalet ücretinin her iki tarafça yarı yarıya karşılanması olarak takdir edip bu kararını bizzat duruşmada yüzümüze karşı okudu.(tefhim etti)

Karardan sonra cenaze işlerim oldu ve bilirsiniz insanın dünyası başına yıkılmış iken bu işlerle fazla uğraşmak istemez ve itiraz falan uzun iş başım gözüm olsun diyerek itiraz etmedim ve karar ın tarafıma gelmesini bekledim. Karar bi türlü gelmedi nereye ne kadar para yatıracam bilmiyorum öğrenmek için kaleme gittim karar çıkmadı dediler, daha sonra tekrar gittim hakim izinli dediler araya adli tatil girdi falan derken bi gün eve geldiğimde ;

Kapıya bırakılmış Muhtarlıktan alabilirsiniz başlıklı İcra Kağıdını gördüm. Gidip aldım icra kağıdını bide ne göreyim %50 olan avukatlık ücretinin hepsi tarafıma yüklenilmiş ve işin kötü tarafı gerekçeli karar yazılmış 7 günlük süre falan geçmiş ve kararda da Avukatlık ücretinin hepsini benim ödeyeceğim yazıyor yani ilk öğreneceğim şeyi en son öğreniyorum.

SORU:
1 Hakim yüzüme karşı %50sini ödeyeceksin demesine rağmen gerekçeli kararda neden %100 benim ödeyeceğim yazıyor?
2 Hakim hükmü açıklarken Zabıta geçiren katip yanlış yazmış olabilirmi?
3 Eğer böyle bir yanlışlık varsa benim ne yapmam gerekiyor?
4 Elimde icra kağıdı ve 900 lira ödemem gerekirken 2500 liraya ödemeye mecbur bırakılmış biri olarak kalakalldım ve gerçekten çok sinir bozucu bir durum.
5 Adaletin yerini bulması için tekrar dava açabiliyor muyum veya bu yanlışı nasıl düzeltebiliriz yardımlarını beklıyorum

Teşekkürler