Sözleşmeli erlik için Denizli’de spor testine ve sözlü mülakata girdim, kazandım. Daha sonrasında İzmir Askeri hastanesinde sağlık kontrollerinden geçerek Komando olur raporu aldım. 09.05.2016 tarihinde Isparta'da askeri eğitime gittim ve tamamladım. 29.05.2016 tarihinde Denizli'de 1. Tabur 1. Bölükte sözleşmeli erlik görevine başladım. 23.08.2016 tarihinde kulaktan ameliyat oldum ve 50 günlük rapor kullandım. 12.10.2016 tarihinde Denizli tugaya geri dönüş yaptım. Bir süre sonra görevlendirme olarak 2. Tabur karargah bölüğüne verildim ve 1 ay kadar sonra 2. Tabur 3. Bölüğe verildim. Görev esnasında çok fazla ağrım olduğu için izin alıp Denizli devlet hastanesinde bir üroloji doktoruna göründüm ve ultrasondan sıra aldım ultrason sonuçlarına bakarak doktor damar tıkanıklığım bulunduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Durumu gerekli komutanlarıma aktardım ve memleketimde ameliyat olmak için izne ayrıldım. Fethiye devlet hastanesi üroloji bölümünde tekrar muayene olup ultrasona girdim ve aynı şekilde doktor ağrılardan kurtulmam için ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bende tamam deyip işlemleri başlattım sperm örneği, kan örneği, ekg vb. İşlemleri halledip doktordan ameliyat günü aldım. Ameliyat günüm yaklaştı ve ameliyattan bir gün önce askeriyeden telefon geldi görev çıktığını ve acil gelmem gerektiğini söylediler bende mecbur gitmek zorunda kaldım. Daha sonra..
2. Tabur 3. Bölükle birlikte 08.12.2016 tarihinde Askeri kargo uçağı ile Gaziantep’e gittik. 18 gün Gaziantep te kaldıktan sonra 26.12 2016 tarihinde sınır kapısından Suriye'ye giriş yaptık. Suriye’deyken ayakta 12 saat boyunca nöbet tutuyorduk. Ön arka çelik plaka, 5 dolu şarjör, 2 el bombası ve kafamızda kompozit başlık bulunuyordu. Ağrılarım çok oluyordu damar tıkanıklığı sol tarafımda olduğu için sol ayağımın üstüne acıdan dolayı basmakta zorluk çekiyordum. Bir süre sonra iyice rahatsızlandım orada bulunan sağlıkçıya durumu aktardım ve 21.02.2017 tarihinde 15 günlük izne ayrıldım. Tekrardan Fethiye devlet hastanesinde aynı doktora gidip ameliyat olmak istediğimi söyledim gerekli işlemleri halledip ameliyat günü aldım. 09.03.2017 tarihinde ameliyat oldum ve bünyem zayıf olduğu için 50 kilo ile ameliyat sonrasında hemen toparlanıp Suriye’ye dönemeyeceğim için doktorum ve hastane heyeti tarafından 45 günlük rapor uygun görüldü. İyileşip rapor sürem dolunca Suriye deki görevime devam ettim. 09.07.2017 tarihinde 2. Taburdaki görevlendirmem bitti ve 11.07.2017 tarihinde Denizli ye 1. Tabur 1. Bölüğe geri döndüm. 15.08.2017 tarihinde sözleşmemin geriye dönük 20.04.2017 tarihli olarak fes edildiği tarafıma tebellüğ edildi. Ve benden 20.04.2017 tarihinden sonra almış bulunduğum maaşların geri iadesi istendi toplamda 14.160.03 kuruş borçlu bulunduruldum. Mayıs, Haziran , Temmuz , Ağustos aylarında çalışmaya devam ettiğim halde bu iade benden istenildi. Hatta Nisan, Mayıs , Haziran aylarında geriye dönük yapmış oldukları fes e göre yükümlü bir er olarak Suriye deki operasyonda bulundum. Olaydan habersiz olduğum için çalışmaya devam ettim ve hesabıma yatan maaşları kullandım ve bir sözleşmeli er olarak çalıştım. Askerlik mesleğine başlarken sağlık sorunum yoktu zaten mesleğe başlamadan farklı bölümlerde sağlık kontrollerinden geçirilip heyete çıkarıldık. Mesleğim sırasında rahatsızlanıp ameliyat oldum ve doktor heyetinin uygun görmesi ile rapor kullandım. Nisan ayında raporum bitip Suriye ye döndüğümde rapor aldığım için 15 gün tuvalet temizleme cezasına çarptırıldım. Ve şuan normal bir yükümlü er olarak kalan askerliğimi yaptığım Denizli 11. Komando tugayında tüm sözleşmeli erliği bırakan veya sözleşmesi fes edilen kişilere 24 gün izin hakkı tanınırken tarafıma kısıtlama konmuş ve bölük Komutanı Ç.K ve bölük Astsubayı M. T’ a konuyu aktarıp izin istememe rağmen verilmemiştir , iznimin olmadığı söylenmiş ayrımcılık yapılmıştır.

Şuanda bir avukat ile anlaştım ve idari dava açtım sizinde görüş ve önerilerinizi bekliyorum.