Herkese selamlar,

Bir belediyede Eğitmen kadrosunda (657'ye tabiyim) çalışmaktayım. İlgili belediye geçen yıl TEOG kursları adı altında kurslar açmıştır. Bu kurslar hafta sonu dershane sistemi ile devam ettirilmiştir. Ben geçtğimiz yıl kendi isteğimle cumartesi günleri çalışıp pazartesi günleri izin kullanarak bu sisteme katıldım. Diğer öğretmen arkadaşlarım ise hizmet alımı personeli oldukları için hafta içi 10.00-18.30 haftasonu 09.00-17.30 şeklinde çalıştılar. geçen yıl TEOG süreci nisan ayında bittikten sonra müdürüme ertesi yıl hafta-sonu çalışmak istemediğimi, normal memur mesaime devam etmek istediğimi belirttim. Ancak yaklaşık 1 ay önce müdürümüz bu yıl da çalışmam gerektiğini, öğretmen alamadıklarını söyledi. Üstü kapalı başkana söylerim gerisi sen düşün tarzında tehdit etti.

Benimle aynı kadroda olan başka bir arkadaşım ise birim sorumlusu olduğu gerekçesiyle normal memur mesaisine devam etmektedir. Yani çifte standart uygulanmaktadır.

Bugün bir ders programı geldi. Pazartesi-Salı izinli, çarşamba perşembe cuma 10.00-18.30 hafta sonu ise 09.00-17.30 şeklinde mesai sistemi tabloda gösterilmiş. Tablolarda benim adım da görünüyor. Ancak henüz görevlendirme yazısı gelmedi. Mesai saatleri böyle olunca ne yemek ne de servisten yararlanmam imkansız.

Sorum şu :

Yazı gelirse "yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla" yazıp teslim alayım mı ?
Görevlendirme programına riayet edeyim mi?
İtiraz ederken nasıl bir yol izlemeliyim?

Yardım eden olursa çok sevinirim, sendika yardımcı olmuyor...