Merhabalar,

Yaklasik 9 aydir bir kiracım var. Son 5-6 aydan bu yana her zaman kiralarını gec odedi. Son aydan itibarense kirasını ödememeye başladı. Tahliye edeceğini beyan ediyor ama oyalamak adına ortagimla gorusmem lazim, bilmiyorum diyerek zaman kazanmaya calisiyor. Agustos ayının kirasını Eylul'de, (odeme ihtarnamesi tebligatindan 1 gun sonra) odedi, gectigimiz hafta da Eylul ayinin ihtarnamesini noter yolu ile gonderdim. Fakat henuz bir odeme yapilmadi, odemeyecegini de beyan ediyor. İcerideki bir aylik depozit bedeli oldugu icin henuz bana bir borcu olmadigini iddia ediyor.

Yaptıgım arastırmalara gore, kiracıyı tahliye etmenin en hizli yolu icra takibi (tahliye talepli) yapmak gibi gorunuyor. Sözlesmede kiraci sirket unvani ile yer almakta ve bir de garantor mteselsil kefil var. Bu durumda muhataplara hangi nolu odeme emirlerini gondermem gerekiyor ? Bu islemleri baslatabilmem icin ayrica damga vergisinin odenmesi gerektigini de okudum, kiracinin bunu odedigini hic sanmiyorum. Sozlesmeye gore de taraflar arasinda dogabilecek ihtilaflarda yetkili mercii .... mahkeme ve icra mudurlukleridir diye bir ibare var. Icra takibini baska bir sehirden baslatma sansim hic yok mu ? Simdiden tesekkur ederim.