merhaba. Benim dedem anneme ölene kadar bakma akdi ile 2008 yılında bir ev verdi. Evi verdiği zaman dedemin malı çoktu, verdiği ev malının 20 de biri bile yapmazdı. Yaklaşık 2 yıldan beri alzheimer hastası ve kendisine annemin bakması gerekirken dedemin 2. hanımı bakıyor. Annemin evde yatıya kalmasına bile izin vermiyor. Annem bakmak istemesine rağmen anneme izin vermiyor. Dedemi alıp götürelim dedik ona da izin vermedi. Evde birsürü antika eşya var. Sadece eşyalar satılsa 2 milyon tl den fazla ediyor. annemin 2 abisinden biri vefat etti diğeri ise hayatta. Hemen hemen herşeyini oğullarına bırakan dedem bize sadece bir ev verdi ve onuda anneanneliğimiz elimizden alabilir mi diye korkuyoruz. Dedem de annemle birlikte olmayı seviyor ama hanımınıda bırakmak istemiyor. Bu durumda dedemin eşi dedemin vefatından sonra bakma akdi olduğu halde bakmadı,ben baktım ev benim hakkım diyerek tapunun iptali için dava açabilir mi? Saklı payların iadesi için dava açılabilir mi? Yapmamız gereken birşey varsa vakit kaybetmeden yapmak istiyoruz. Bunun için 3 farklı avukata gittik ve sağolsunlar üçüde farklı şeyler söyledi. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Amasya da veya Samsundan bu konuda uzman bir avukata ihtiyacımız var eninde sonunda mahkemelik olunacak çünkü..Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.