Sayın yetkili bilirkişi

md-1 ) Kentsel dönüşüm kapsamında sahip olduğum arsam üzerine kat karşılığı bina yapılması için bir müteahhit ile anlaşma yaptım.
Md-2 ) Yapmış olduğum anlaşma sonucunda müteahhit kentsel dönüşüm kapsamında inşaata başladı.Ben yapı planını anlaşma yapıldıktan sonra gördüm.( Anlaşma yapıldıktan sonra belediye plan/projeyi onaylıyor diye söylendi)
Md-3 ) İnşaat 5 kat üzerinden projelendirilmiş.Benim dairem Dükkan üzeri 1 ci kat... Ancak 2 . 3 ve 4 cü katların çıkıntıları var ve metrekare olarak benim daireden büyük.
Md-4 )Buna da itiraz etmedim. İtiraz ettiğim konu benim dairemde mimari çizim hataları var. Şöyle ki ; zemin kattaki dükkanın cephesini düz bir şekilde çıkartmak için dükkanın tablasını düz atmışlar... Benim dairemin bir odasının dış cephesinde dik kenarı 3 metre kısa kenarı 1 metre bir üçgen şeklinde beton tabla penceremin önünde çıplak kalmış...Ayrıca üst katın kolonunu atarken alttaki tabla ile izdüşümü sağlanmadığı için bahse konu odanın dış duvarını üst kolondan 20 cm içeridenb örmüşler.Bu durum gerek hırsızlık emniyetini zaafiyete uğratıyor gerekse dış görünüm bozukluğu yaratıyor...Müteahhite ve sorumlu Yapı Denetim kuruluşuna bildirmeme rağmen bana olumlu bir yanıt vermiyorlar.Şu anda inşaat iç sıva aşamasındadır.
md-5 ) Bu durumda benim şikayetime öncelik sırasına göre nereden başlamam gerekiyor. Bu konuda son çare olarak Mahkemeye başvuracağım... Bu tür bir konuda gerekçeli mahkeme kararları veya yargıtay kararları varmıdır.
mahkeme örneklerini verirseniz memnun olurum.
Teşekkürler..Saygılarımla