Selamlar,
Kısaca adli tıp kurumuna konu olan olayı anlatmayım. 2007 senesinde annem trafik kazası geçirdi. 4 ay koma ve hastane halinden sonra öz kardeşi 400bin tl parasını kendi adına bankaya götürerek durumundan yararlanarak parayı üstüne aldı (2008 ocak sonu). Bankada parayı devir kapama adı altında teyzeme verdi. sonra biz tabi hem teyzeme hem bankaya istirdat davası açtık. banka başından beri bizim haberimiz yoktu iyi gördük dedi. fakat ana para çekilmeden 1 ay önce 2007 aralık ayında annemi bankaya götürmüş bankadakiler annem taksideyken bin tl para vermiş o zamanda halleni görüp, geçmiş olsun demişlerdi. ama o işlem bütün işlem listesini aldığımızda ortadan kaldırılmış, öyle bir işlem yokmuş gibi hareket edildi.2007 başından örn bu tarihe kadar yapılan cekilen edilen tüm liste döküldüğünde o işlem kesinlikle çıkmıyor. allahtan dekontu atmamıştım. mahkemeye sunduk. bu esnada 10 sene kadar oldu bu olay haliyle her iki davalıda akli melekeleri yerindeyi diye iddia ettiler. bizde mahkemeden adli tıp'a gidilmesini talep ettik. 2012 de mahkeme bizi adli tıpa sevk etti.ve rapor akli melekeleri yetersizdir yapılan bankacılık işlemi geçersizdir olarak geldi.davalılardan teyzem adli tıp raporuna itiraz etti ve mersin üni. bizim rapora istinaden rapor hazırlattırıp annemi akli melekeleri yerinde çıkarmaya çalışan bire mütalaa hazırlattı daha doğrusu bunu avukatı yaptırdı. Ne annemi gördüler ne bişey sadece mahkeme sunulan hastane epikriz raporları ile yaptılar. ben vasiyim mesela beni kimsede aramadı.Bunlar ola dursun biz 2013 kasım ayında da mahkemeyi kazandık. fakat bankanın kusuru olmadığı vurgulandı. teyzemin raporununda üzerinde çok durulmadı. biz tabii bankada kusurlu deyip, yargıtaya gittik. yargıtay kararı 2017 başında geldi. mahkemeye ortada iki rapor olduğunu bu çelişki tam olarak giderilmeden verdiği kararın yanlış olduğunu ve davalı teyzem yararına bozulmasına karar verip, bize de aynı çelişkinin giderilmesi için tekrardan adli tıp kurumuna gitmemize karar vermiş ve sonuca göre paramızı bankadan tahsil etmemiz yönünde lehimize kararı bozmuştur. Biz mayıs 2 de tekrar adli tıp kurumuna gittik 2012 de ne yapıldıysa yine aynıları yapıldı. kasım sonunda da mahkememiz var. Yüksek ve de engin tecrübelerinize dayanarak sormak istiyorum. Avukatımız var fakat yine de akıl akıldan üstündür temasıyla ek bilgi almak insanı bu sıkıntılı ve beklentili süreçte biraz olsun rahatlatabiliyor. Bu maksatla adli tıp eski raporunun üstüne fikir değiştirir mi? muhtemelen böyle bir konuda raporun hazırlanması ne kadar süre alır? sizce kasım ayına kadar yetişir mi? mersinden alınan rapor sizce ne denli doğru olabilir? adli tıp bu raporu baz alarak aa biz burda hata yapmışızdır gibi bir sonuca var mı? aslında adli tıp 2008 ocak ayında bankada yapılan işleme bakıyor konu buydu para çekilirken akli melekeleri yerindemiydi diye. aradan 10 sene geçti ve tekrar gittik ki annem hala yönlendirilir akıl sahibi birisidir. Bir sonuca veya kanaate varmak zor olabilir belki de konuyu özetlemeye çalıştım. Değerli yorumlarınızı beklerim. Saygılarımla...