Oncelikle herkese merhaba forumu arastirdim fakat bu konu ile ilgili gerekli tam bir bilgi edinemedigim icin konu basligini actim.
Ben bir ilaç firmasinda tibbi tanitim temsilcisiyim 18/9/2017 itibari ile istifa ettim sirketim bana istifa surecinde kolaylik gostermiyerek 56 gnbluk ihbar suresinin kullanilmasini 13/11/2017 tarihine kadar calismami yada bunun karsiligi olan ihbar tazminatini yatirarak ayrilabilecrgimi belirtti. Bende 56 gunluk ihbar suremi kullanacagimi kendilerine ileterek bu konuda tebliglerini kabul edip anlastik. Firma olarak bizlere 3 aylik hedefler verilerek bu hedefler dogrultusunda prim hakedislerimiz oluyor ve maasimizda her prim alacagi doneminde sgk bu sekilde bildirilerek maasimiza eklenerek yatiriliyor. Sorum su 3.quartir dedigimiz (temmuz-agustos-eylul) hedeflerini tutmus bulunup prim hakedisim mevcuttur bunun la ilgili sirketin maille gonderdigi hedef realizasyon kartida mevcuttur ve bu 3.quartir doneminin primini kasim ayinda maasla birlikte hedefini tutan sirket calisanlarina yatiricaklar benimde ihbar surem 13 Kasimda bitiyor ve buyuk bir olasilikla hedefini simdiden tamamladigim hak ettigim primi kanunen alabilirmiyim ? Yatirlilmadigi taktirde ne gibi bir yol izlemeliyim.
Ayrica ihbar surecim basladiktan hemen 2 gun sonra firma sahibimiz genel bir mail atarak tum tibbi tanitim personellerinin maaslarina %12 oraninda eylul maasi itibariyle hemen baslamak uzere zam verdi bu zam orani benim maasima yansiltimasi gerekirmi yansitilmadigi takdirde bu karsilikli ihbar surecinde ne gibi yasal bir hakkim dogabilir?

Ilginiz ve cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.