Sevgili konuya hakim arkadaşlar..

Fikrinizi almak istediğim bir kaç konu var yardımcı olursanız memnun olurum.
Boşanma tarihinde kızım adına 250 tl lık iştirak nafakası ödemeye başladım. 6 yıl dır her yıl TÜFE yada TEFE oranlarına göre nafakayı düzenli şekilde arttırarak bu güne kadar geldim. Bu gün 400 tl lik iştirak nafakası öderken karşı taraf nafaka arttırımı davası açtı ve 450 tl olarak dava sonuçlandı. Benim tüm ödemelerim banka yolu ile olduğundan belgeli olup karşı tarafda buna itiraz etmemiştir.Son celsede mahkeme başkanına davanın sonucunda iştirak nafakasının yıllık artış olarak bir miktar yada Tefe veya Tüfe oranına endekslemesi talebim oldu.Bunu talebim gerekçeli kararda yer almamış.Karşı taraf istinafa giderek düzeltme talebinde bulunmuştur. Bana tebligat yeni yapıldı Buna göre.
1 mahkeme hükmedilen avukatlık ücretini hesaplarken nafakanın 250 tl den 450 tl ye çıkış olarak kabul etmiş ve buna göre vekalet ücreti belirlemiş. Ama iki taraf da en son nafaka bedelinin 400 tl olduğunu kabul etmişti. Buna karşı bir itiraz şansım olabilir mi. ?
2.) Dava sonuçlanmadan karşı tafafın avukatı benden hükmedilen vekalet ücretini talep edebilir mi ?
3.) Yıllık nafaka artışı için sabit bir artışın belirlenmesi için temyize gidebilir miyim?

şimdiden ilginize teşekkür ederim..