+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: imza attı. imzaya itiraz etmiş (resim mevcut)

imza attı. imzaya itiraz etmiş (resim mevcut) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Burdur
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı imza attı. imzaya itiraz etmiş (resim mevcut)

Artık Dünya nasıl bir hale geliyorsa şaşırtıcı.

bir kişiye 20.000 TL borç verdim. Allah'tan kendisinden senet aldım. Bir de kendi el yazısıyla 20.000 TL parayı elden teslim aldım yazıp tarih yazıp İsim soyisim yazıp imzaladı. Bu evrak tamamen senedin dışında bir evrak. Bir nevi senedi güvenceye almak için kendi el yazısı ile böyle bir yazı yazdırıp imza attırmıştım. Aramız bozulunca borcunu ödemedi. Bir de Avukat tutmuş imzaya İtiraz etmişler. Şahıs imzaları gözümün önünde attı ve kendi el yazısı ile yazısı var.
    Sizce bu kişi neye güvenerek imzaya itiraz etti.
    Yani Neye dayanarak imzaya itiraz direkt dava açıyor olabilir. imzanın kendisinin olmadığının iddiasında. Muhtemelen bu imza incelemesinde çıkacaktır. Vallahi kafam almadı. Bizim adalet sisteminin çok basit olduğunu düşünüyor sanırım. sanırım avukatıda imza benim değil diye kandırmış. Sanırım imza benim değil diyerek kurtulabileceğini zannediyor, ki imza bizzat kendisi tarafından benim gözümün önünde atıldı.

Resim

Hukuki NET Güncel Haber

imza attı. imzaya itiraz etmiş (resim mevcut) konulu yargıtay kararı ara
    imza attı. imzaya itiraz etmiş (resim mevcut) konulu hukuk haber
    Konu Magdurinsan tarafından (14-09-2017 Saat 18:54:47 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazım hataları.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: imza attı. imzaya itiraz etmiş (resim mevcut)

İnkar tazminatı ve yasal faiziyle öderse tereyağı gibi olur.Umarım icraya konu olabilecek malı vardır yoksa borç kesinleşsede icra sırasına girmek dışında bir şey yapamazsınız.

Nerede
    Burdur
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İnkar tazminatı ve yasal faiziyle öderse tereyağı gibi olur.Umarım icraya konu olabilecek malı vardır yoksa borç kesinleşsede icra sırasına girmek dışında bir şey yapamazsınız.
    Valla utanmadan birde savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. imza benim değil diye. Taklit edilmiş diye Yarın avukatımla ifade vereceğiz. Ohh ne güzel dünya ya. Hem parayı al. Hem senete imza at. Senet ortada sahtecilik ve dolandırıcıliklan birde ifadeye çağrılıyım. gerçekten ilginç. Ortada senet var savcı niye ifade istiyor anlamıyorum. Alsınlar imza örneklerini incelesinler. Onun kalemi el imzası olduğu ortaya çıkar. Benim ifademe ne gerek var ki.

Bu arda engin bey mahkeme tedbiren icranın durdurulma talebini red etti. Ailesinin maddi durumu var ama ailesine halen yalan söylüyor. Ailesi öder normalde. Ama ailesinden korkusuna onu tanımıyorum. Böyle bir borç almadım ve imza atmadım diye direniyor. Hatta bu yalana kendisi bile inanmaha başlamış.

- - - Updated - - -

Ne yapmaya çalışıyorlar gerçekten anlamıyorum. Böyle şeylerle borçtan kurtulabileceklerinimi sanıyorlar. Sizce savcılik ne sorarki. Parayı elden verdim. Senet aldım. Ne dememi bekliyorlar ki ifade de. inceleyin imzayı diyeceğim. Başka ne demeliyim.

Gelişmeleri an ve an yazacağım.
    Teşekkürler.
    Konu Magdurinsan tarafından (28-10-2017 Saat 01:00:28 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Cepten yazdım. Yazım hataları

Nerede
    Burdur
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Biraz once ifade verdim. Böyle bir sey olamaz. Iyiki avukatimla gitmişim. Adamlar tutturduda parayi verirken bir sahidin varmı diye. Ya yok diyorum şahit vardı ama yakin zaman once vefaat etti dedim. Evde biriktirdigim kendi param bankadan filan çekmedim. Elden teslim ettim. Senet yaptik diyorum. Hala ustume gelip gelip şahit varmı. Sahit varmı. Avukatim allahtan araya girdi. Hayır alacak verecek meseleleri şahitle oluyorsa memur bey bende size 10.000 tl verdim diyim 5 tane sahit bulayayim kırışalim parayı diyordum avukatim dürttü beni. Ya evdeki paramı birine vermişim ve senet yapmışız. Sahite ne gerek var ki.

Sayın hukukçular savci bey bu olayı cok kurcalamadımı? Nedeni ne olabilir. Sağ el sol el. Oturarak ayakta büssüru imza attım. anlam veremiyorum.. Senet ortada. Imza benim degil demiş. Parayıda almadim demiş bende verdim diyorum. Ve onun iddiası benim ise senedim var. Sizce bu savcılik asaması ne olur.
    Konu Magdurinsan tarafından (28-10-2017 Saat 15:12:25 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Magdurinsan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Biraz once ifade verdim. Böyle bir sey olamaz. Iyiki avukatimla gitmişim. Adamlar tutturduda parayi verirken bir sahidin varmı diye. Ya yok diyorum şahit vardı ama yakin zaman once vefaat etti dedim. Evde biriktirdigim kendi param bankadan filan çekmedim. Elden teslim ettim. Senet yaptik diyorum. Hala ustume gelip gelip şahit varmı. Sahit varmı. Avukatim allahtan araya girdi. Hayır alacak verecek meseleleri şahitle oluyorsa memur bey bende size 10.000 tl verdim diyim 5 tane sahit bulayayim kırışalim parayı diyordum avukatim dürttü beni. Ya evdeki paramı birine vermişim ve senet yapmışız. Sahite ne gerek var ki.

Sayın hukukçular savci bey bu olayı cok kurcalamadımı? Nedeni ne olabilir. Sağ el sol el. Oturarak ayakta büssüru imza attım. anlam veremiyorum.. Senet ortada. Imza benim degil demiş. Parayıda almadim demiş bende verdim diyorum. Ve onun iddiası benim ise senedim var. Sizce bu savcılik asaması ne olur.
    Öncelikle soruyu yazarken resim koyduğunuz için ve bununla birlikte gelişmeler hakkında gerekli bilgileri bu yere yazdığınız için teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu takdire şayan davranışınız diğer soru soran üyelere örnek olmasını diliyorum.

Söz konusu hukuki aşamaların kilit noktası şu: Gerek savcılık makamının gerekse Mahkemenin görevlendireceği bilirkişilerin vereceği rapor tüm hukuki süreci belirleyecektir. Eğer rapor sizin lehinize gelirse hem alacağınızı faiz ve inkar tazminatıyla birlikte alırsınız hem de karşı taraf size iftira (Savcılığa şikayet ettiği için.) attığı için şikayetçi olabilirsiniz, hatta buna ek olarak iftira nedeniyle manevi tazminat davası açabilirsiniz.

Saygılarımı sunarım.
    Konu ayberk_08 tarafından (28-10-2017 Saat 16:09:52 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Burdur
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayberk_08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle soruyu yazarken resim koyduğunuz için ve bununla birlikte gelişmeler hakkında gerekli bilgileri bu yere yazdığınız için teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu takdire şayan davranışınız diğer soru soran üyelere örnek olmasını diliyorum.

Söz konusu hukuki aşamaların kilit noktası şu: Gerek savcılık makamının gerekse Mahkemenin görevlendireceği bilirkişilerin vereceği rapor tüm hukuki süreci belirleyecektir. Eğer rapor sizin lehinize gelirse hem alacağınızı faiz ve inkar tazminatıyla birlikte alırsınız hem de karşı taraf size iftira (Savcılığa şikayet ettiği için.) attığı için şikayetçi olabilirsiniz, hatta buna ek olarak iftira nedeniyle manevi tazminat davası açabilirsiniz.

Saygılarımı sunarım.
    Cevabınız icin tesekkur ederim. Umarim bilir kişi hata yapmaz. Gelişmeleri paylasacagım. Saygılar.

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Magdurinsan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Cevabınız icin tesekkur ederim. Umarim bilir kişi hata yapmaz. Gelişmeleri paylasacagım. Saygılar.

Rica ederim.
    Zannımca bilirkişiler hatalı karar vermeyecektir.
    Adı geçen senettin resmini (Özel bilgileri kapmak şartıyla.) rica etsem koyun.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    4.434
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Olayda hakimin kuşkuyla bakmasını gerektirecek bir durum söz konusu:
    Bir kişi 19 yaşında, çalışmayan ve hiçbir geliri olmayan birine neden 20.000 TL gibi büyük bir meblağ borç verir?
    Ben senetle de olsa 200 TL bile vermezdim. Yoksa işin içinde başka şeyler de mi var?

Eğer senette imzayı attığı söylenen kişi kendi el yazısıyla adını soyadını vs. yazmamışsa, sadece basit karakterli bir imza varsa, buradan imzanın onun el ürünü olduğu yönünde rapor çıkması düşük ihtimal.
    Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

Nerede
    Burdur
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Stj.Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Olayda hakimin kuşkuyla bakmasını gerektirecek bir durum söz konusu:
    Bir kişi 19 yaşında, çalışmayan ve hiçbir geliri olmayan birine neden 20.000 TL gibi büyük bir meblağ borç verir?
    Ben senetle de olsa 200 TL bile vermezdim. Yoksa işin içinde başka şeyler de mi var?

Eğer senette imzayı attığı söylenen kişi kendi el yazısıyla adını soyadını vs. yazmamışsa, sadece basit karakterli bir imza varsa, buradan imzanın onun el ürünü olduğu yönünde rapor çıkması düşük ihtimal.
    Sayın yusuf selçuk bey. Kişi maaşlı büyük bir şirkette işe başlamıştı. Ayrıca neden bilmem ama yaşının genç olması icradan çekineceği ve verdiğim parayı ödmez ise icra borcundan ömür boyu kaçamayacağı düşüncesi uyandırdı bende. Ödemez ise kaç yıl kaçabilirdi ki diye düşündüm. Hiç mi bir mal mülk almayacak hayatınin geri kalanında diye düşündüm ve ödememe ihtimalini çok düşuk gördüm. En kötü ihtimal maaşına haciz yollarım diyordum. Ayrıca senetle aynı gün düzenlenmiş bir ek borç sözleşmesi gibi bir sözleşme yaptık ve kendi el yazısıda var. ilk başlık açılıştaki ilk yazımı okursanız detaylar var. Girdiği büyük bir turizm firması ve ssk sız çalıştırdıklarını sanmıyorum. Dava açılırsa talebimiz ücerine Muhtemelen ssk dökümünde çıkacaktır. Yada avukatım temin edip mahkemeye sunacaktır. ilk yazımı tam okursanız detayları yazmıştım. Zaman ayırıp yanıtladığınız için teşekkür ederim. Tabi karşı taraf kişi öğrenci demiş. Dilin kemiği yok maalesef. Biliyorum tek taraftan ve tek ağızdan dinliyorsunuz şu an. Ama bu forumdakileri kandırmam bana fayda sağlamaz. O nedenle bunun bilincinde olarak gercekleri yazıyorum. Bakalım. Savcı dava açmaya gerek duyacakmı. Dava açarsa neden neye dayanarak açacak. Bunları zaman gösterecek ve burada gelişmeleri yazacağım.

Zaten bu borcu vermemiş olsam. Ve imzalar gözümün önünde atılmamış olsa asla ama asla bir avukat tutup icra işlemlerine başlamazdım.
    - - - Updated - - -

Alıntı ayberk_08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Rica ederim.
    Zannımca bilirkişiler hatalı karar vermeyecektir.
    Adı geçen senettin resmini (Özel bilgileri kapmak şartıyla.) rica etsem koyun.
    Sayin eyberk.
    Senet icra dairesinden incelenmek üzere savcılık tarafindan talep edilmiş. Sent şu an savcılıkta. Ben fotokopisini almamıştım. Avukatım aldımı bilmiyorum. Uyaptan bakarak varsa bularak özel yerleri kapatıp koymaya çalışacağım.
    Konu Magdurinsan tarafından (11-11-2017 Saat 04:29:42 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Düzenleme

Nerede
    İzmir
    İletiler
    4.434
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Mesajınızın ilk halinde kişinin 19 yaşında olduğu ve çalışmadığını söylemiştiniz.
    Ama mesaj içeriklerini değiştirdiğiniz için o cümleleri bulamıyorum.
    Bu sizin haksız olduğunuz anlamına gelmez, ama hakimin sorabileceği en ters soruları hesaba katmalı.

Mesela bunun borç verilen para değil esasında kumar borcu olduğu akla gelebilir.
    Eski yazılar olmadığı için değerlendirmesi güç.
    Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

imzayi ayan kisi olmus varisleri itiraz etmis

https:www.hukuki.netshowthread.php137262-imza-atti-imzaya-itiraz-etmis-resim-mevcut

Forum