abilerim, ablalarım, kardeşlerim merhabalar.
konuya direk giriş yapacağım özet geçecegim daha doğrusu.
babam yaklaşık olarak 12 gündür açık cezaevinde. Bayramdan önce tutuklandıgı için beklediğimiz birşeydi 10 gün olması.
ben 3 gün önce müddetnamesini hızlandırmak için infaz kalemine gittim fakat dosyadan 1 evraga ulaşamadıklarını ve evragın istanbulda oldugunu söylediler. bugün ise babamın 2 ay kapalı cezaevine gideceğini sebebi ise denetimli serbestlik ihlali oldugunu söylediler. (istanbul adliyesi infaz kalemi söyledi) ben söke adliyesine babamın 2014 yılında kuşadasında aynı gün içinde yakalanıp bırakıldıgını, bırakıldıktan sonra sökeye gelip sökede tekrar yakalanıp bırakıldıgını ve bu durumdan rahatsızlık duydugu için diyarbakır adliyesine gidip 1 sene 10 gün olan cezasını denetimli serbestlige cevirmek istedigini, diyarbakır adliyesi dosyasını bulamadıklarını ve istanbula dilekçe yazması gerektigini bunun üzerine babam istanbul adliyesine denetimli serbestlige girmek istiyorum fakat dosyam olmadıgı için denetimli serbestlige giremiyorum diye dilekçe yazmış. öyle böyle derken babam tutuklanıyor ve şuanda yargılandıgı suç, istanbul adliyesine göre denetim serbestligini ihlali. Fakat babam hiç denetime girmedi çünkü denetimi hiç bir zaman kabul edilmedi. bugün söke infaz kalemi bu durumu açıklayan bir yazı yazdı ve istanbul adliyesine gönderdi. Sorum şu, bu bütün detaylarıyla ve kanıtlarıyla yazılmış olan yazıyla, babam pazartesi günü tahliye olur mu ? olmaz mı ? söke adliyesi, babamın tutuklanmaması gerektigini söylüyor çünkü denetimlilige hiç girmedi, başvuramadı. Ama istanbul adliyesi olaya denetimi ihlal etti diye bakıyor. Bugün tüm olayın detaylı bir şekilde açıklaması yapıldı ben sadece merak ediyorum bu olayın bu kadar derine kadar araştırılmaması sizce ne kadar adaletli ? ben bugün bu olayın üzerinde bu kadar durmasaydım ve sağolsun söke adliyesi infaz kaleminde ki calısanlar benim çaresizligimi görüp yardımcı olmasaydı bugün belki egitimim ve hatta kardeşlerimin egitimi 1 sene boşa gidecekti. bütün düzenimiz bozulacaktı. gerçi hala hiçbir şey geçmiş değil, pazartesi günü karar verilecekte, sizce durum ne olur? İstanbul adliyesi 1. infaz hakiminin kararı? durum bu.. saygılarımla