Bu yıl Yabancı Uyruklu Öğrenciler sınavlarına girdim ve üniversitelere tercih yaptım ancak Dicle Üniversitesi başvurumu kabul etmemiş gerekçesi ise eksik belge yollamam ayrıca başvuruyu kabul etmediğini listeyi yayınlayınca öğrendim benden daha düşük bir puanla yerleşen aday gördüm yani aradım sordum bana bunu söylediler ki ben tam gönderdiğime eminim eksik belgeyse sınav sonuç belgesi zaten bu belgeye göndermemem mümkün değil bunu göndermeden diğerlerini niye göndereyim aradım sorum 60-70 kişi böyle dedi sadece sınav sonuç belgesi yok dedi şaka gibi yani dedim ki arkadaş size saçma gelmiyor mu 60-70 kişinin sadece bu belgeyi eksik yollaması benim yapabileceğim bir şey yok diyor şimdi ben bunu nasıl düzeltebilirim bununla beraber diyelim ki ben belgeyi eksik yolladım Üniversitenin bana başvurunuz kabul edilmedi veya eksik belge yolladınız diye bir mail atması veya telefonla araması gerekmiyor mu daha başka hataları da var Üniversiteye 200 den fazla kişi sahte evrakla başvurmuş herhalde başka üniversitelerde kazandı sahte evraklarla da buna da yolluyorlar Üniversite belgeleri kontrol etmeden ilk listeyi açıklamıştı ve bunu düzeltmeden ikinci listeyi açıkladı yani bununla alakalı ne yapabilirim onun dışında dava açsam ne kadar sürer zaten ayın 11 inde açılacak galiba üniversite 1 yıl filan sürecekse ki sonucunun ne olacağı belli değil hiç uğraşmayayım