Merhaba müsadenizle direk konuya girmek istiyorum
10 gün kadar önce sahibinden.com üzerinde bir mağazadan telefon satın aldım (3 yıldır kurumsal üyeymiş güvendim) Siparişi kapıda ödeme şekliyle verdim. Ürün kısa süre sonra elime ulaştı.Ertesi gün cihaz mavi ekran hatası verdi.Satıcıyı aradım gayet olumlu bir tavırla gönderin değiştirelim dedi. Gönderdik bir süre sonra başka renk cihaz gönderildi rengi sorun etmedik fakat cihazı denediğimizde yeni gönderilen cihazda da şebeke sorunu vardı tekrar aradık tamam gönderin dediler gönderdik 5 gün sonra ulaşmaya çalışında satıcıya 3 farklı telefon numarasından da ulaşamadık. (kapalı) site üzerinden de mesaj attım cevap yok. Nette kısa bir araştırma yapınca (tema iletişim) yıl içerinde aynı sıkıntıyı birkaç arkadaşın daha yaşadığını gördük.(şikayetvar.com) sahibinden.com ile iletişime geçtim.

(Tema iletişim adlı mağazası olan kullanıcıdan telefon satın aldım. Ürün arızalı idi değişim için tekrar yolladım. 5 gündür dönüş yapan yok. İlanda belirtilen 3 farklı telefon numarasından da ulaşılamıyor. İnternetden araştırma yaptığımda (şikayetvar.com) aynı şekilde başka insanlarında tema iletişim tarafından mağdur edildiğini gördüm. Ürün iade için gönderilmiş fakat değişim veya para iadesi yapılmamış.Satıcıya ulaşabileceğim başka bir kanal varsa en kısa sürede bilgilendirilmek istiyorum. satıcının 3 yıldır kurumsal üyeniz olduğu görülüyor. Sahihinden.com gibi bir firma bu tür olaylara izin vermemeli diye düşünüyorum. Sizden de sonuç alamazsam adli mercilere başvuracağım. İvedi şekilde tarafıma dönüş yapılmasını rica ediyorum.)

şeklinde cevap aldım (sayın Üyemiz;
Konuyla ilgili sorunun giderilmesi adına karşı tarafa bilgilendirme maili gönderilmiştir.Sorunun devamı halinde üye hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı rica ederiz.

Şimdi nasıl bir yol izlemeliyim öğrenciyim çok yabancısı olduğum işler. Elimde kargo makbuzları(iade için gönderdiklerim şahsın adı gsm no vs yazıyor.) Birde kapıda ödeme sırasında aldığım makbuz var ürünün bedeli gönderici alıcı yazılı fakat ürün tipine aksesuar yazmış telefon yazmamış. Benim iade için gönderdiklerimde cihazın modeli yazıyor.
izleyeceğim yol konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Şuç duyurunda bulunmam gerektiği söylendi fakat dilekçe nasıl yazılır bilgim yok. Satıcı ile görüşebilsem tatlıya bağlamayı deneyecektim fakat hiç bir şekilde ulaşamıyorum.
ilginiz için şimdiden teşekkürler.