Sayın Üyeler,
Site kuralı gereği kısa mesajla sorulara yanıt verilemiyormuş,sorularıma yardımcı olursanız sevinirim.
Telefon ile aldatmada değişik forum konuları var.Bir çoğunu okudum.Bazıları dedektif gibi çalışıp telefon kayıtlarının ötesine gitmiş,fotoğraf-video çekimi gibi hususları da yerine getirmiş.
Ben 16 yıllık evliyim,yaklaşık 5 yıl kadar önce eşimin internetten bir arkadaş bulduğunu,daha sonra bir kaç kez onunla buluştuğunu tespit ettim ve boşanmanın eşiğine kadar geldim.Ama çocuklarımızın çok küçük olması ve onlara karşı sorumluluklarımızı , ailelerin araya girmesi ve sosyal çevreye karşı duyarlılığı dikkate aldığımda olayı sadece bir heves gibi görüp evliliğimize devam ettim.Ancak son günlerde eşimin cep telefonu ile gizli konuşmalar ve mesajlaşmalar yaptığını görüyorum.İkimiz de 40 yaşın üzerindeyiz onun "40 yaş sendromu"yaşadığını düşünüyorum.Ama artık bu konuda daha fazla dayanamıyacağımı hissediyorum.İşim gereği sık sık seyahat yapıyorum.Her seferinde içimdeki şüphe beni kemirecek,belki de bu husus daha fazla yaralanmamıza sebep verecek.Oturup konuşsam yemin billah edecek ama sonuç...İlerde benzer sorunla karşılaşma olasılığı yüksek görünüyor çünkü olay tekrarlamış...Bu aşamada , boşanmamızın doğru olacağını çünkü ilişkideki güven unsurunun ortadan kalktığını düşünüyorum.Eşim çalışmıyor ve boşanmak istemeyecektir. Size sorularım:
1.Mahkeme kontorlu telefona ait kayıtları kurumdan isterse oradaki gorusmeler/mesajlasmalar yeterli olur mu?Yoksa dedektif gibi daha çok bilgi ve belge mi toplamalıyım?
2.Evliliğin temelindeki güven unsurunun zedelenmiş olması ayrılık için yeterli olmaz mı?
3.Mahkeme uzun yıllar sürer çocuklar yıpranır mı?
3.Çocuklarım orta eğitimde onların eğitimi benim yanımda devam edebilir mi?
Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.