Acil yardımlarınıza ihtiyacım var....
----------------------------------------------------------------------
Merhaba,
6 senedir bir sitenin yönetimine ait dairelerden birinde oturuyorum. 8 Bloklu bu sitede zemin daireler yönetime ait ve bu dairelerin ev sahibi site yönetimi.(32 daire)
geçtiğimiz yıllar boyunca bana verilen tüm kira artırımlarını kabul ettim ancak bu sene yönetimden, 430 YTL olan kiramın 600 YTL olduğunu bildiren bir kağıt aldım. Yani % 40 artış yapıyorlar.
1. Daireye girdiğim andan itibaren ne site ile ne de komşularım ile hiçbir sorun yaşamadım.
2. Yönetime ait dairelere ve diğer dairelere çok iyi, sorunsuz kiracılar buldum getirdim.
3. Dairenin yerlerindeki eski halıları kaldırıp 1.800YTL cebimden ödeyerek parke yaptırdım. Daireyi en kaliteli boya ile pırıl pırıl boyadım.
4. Dairenin kombisi daireyi ısıtmaya yetmediği için değiştirilmesini talep ettim, kabul edilmeyince de kendi cebimden 1200 YTL'ye yeni kombi aldım.
5. Dairenin altı garaj ve bu yüzden yerler inanılmaz soğuk oluyor. Defalarca buraya mantolama yapılmasını talep ettim ancak bir cevap alamadım. Geçen kış ortalama 350 YTL doğalgaz parası ödedim. (Diğer dairelerden en az % 40 daha fazla)
6. Hemen yanımdaki komşum şu anda 370 YTL kira ödüyor, yani benden 60 YTL daha ucuza, bu ay artışla aradaki fark 230 YTL olacak.
7. Sitedeki en eski yönetim dairesi kiracısı olmama rağmen en yüksek kirayı ben ödüyorum.
8.DAİREDE OTURMAYA BAŞLADIĞIMDAN BERİ ALEYHİME OLACAK TEK KONU ZAMAN ZAMAN KİRALARI GEÇ ÖDEMEM. İŞSİZ KALDIĞIM, SIKINTIDA OLDUĞUM ZAMANLAR OLDU. BU DÖNEMLERDE KİRALARIM BİRİKİYORDU AMA SONRADAN TOPLU ÖDEMELERLE KAPATIYORDUM. ŞU AN İÇİN 3 KİRA BORCUM VAR AMA BUNU DA 15 GÜNE KADAR KAPATACAĞIM. BU SENE İÇERİSİNDE İKİ KERE AVUKATTAN KİRA ÖDEMEMLE İLGİLİ YAZI ALDIM VE BANA VERİLEN SÜRELER İÇİNDE KİRAMI ÖDEDİM.

TÜM BU VERDİĞİM BİLGİLER DAHİLİNDE ACİL CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM. NE YAPMALIYIM? ÇOK ÇARESİZ KALDIM. KİRA BORÇLARIMI KAPATIP ONDAN SONRA EKİM AYI KİRASINI TÜFE ORANINDA YATIRMAM MÜMKÜN MÜ?
*KİRA KONTRATIMDA ARTIŞ KISMI BOŞ BIRAKILMIŞ*
ŞİMDİYE KADAR %30 - %18 ARASINDA YÖNETİMİN İNSAFINA GÖRE ARTIŞLAR YAPILDI AMA ARTIK BENİM DE CANIMA TAK DEDİ. DURUMUM YOK VE YAN KOMŞUM 370 YTL'YE OTURUKEN, DEĞİL 600 YTL, 500 YTL YE BİLE OTURMAK BANA İNSAFSIZLIK GELİYOR.

KİRA ARTIŞ BİLDİRİ YAZISINDA BU KİRADAN FARKLI BİR KİRA ÖDEMEM DURUMUNDA KİRA TESPİT DAVASI AÇACAKLARINI SÖYLEMİŞLER. AMA DEDİĞİM GİBİ YÖNETİM DAİRELERİ İÇİNDE EN YUKSEK KİRAYI ZATEN BEN ÖDÜYORUM. DAİREYLE İLGİLİ YUKARIDA BELİRTTİKLERİM BANA BİR FAYDA SAĞLAR MI?
YOKSA KİRAYI GEÇ ÖDEMEMDEN DOLAYI HERŞEYE RAĞMEN BENİ BU DAİREDEN ÇIKARTIRLAR MI? BUNU HEMEN YAPABİLİRLER Mİ?

SAYGILARIMLA