Öncelikle herkeze merhaba.Bu sene pmyo mülakatlarına katıldım öncelikle sistem şu şekilde işliyor.%25 ygs %25 spor %50 sözlü mülakat ortalamalarının toplamı ile sınav puanı oluşturuluyor ve yüksek puandan başlanarak sıralama yapılıyor.Benim ygs 301 sporum 80 di.Akademi sözlü mülakat sonucu saklı tutuluyor ancak ben bir tanıdık vasıtası ile 100 tam puan aldığımı öğrendim.Sonuç itibarı ile 270 ygs ve 80 parkur ile asil listesine girenler varken ben başarısız sonucu ile karşılaştım.Sıralamaya dahi girememişim.Oysaki 280 puana kadar parkur ve sözlüden tam puan almış bile olsalar benim mülakat puanım daha yüksek.

1_Başvuru klavuzunda sınav sonucuna itiraz edilemez ibaresi var.Bu idare mahkemesine başvurmama engelmidir yoksa sadece kurumun kendi içerisinde aldığı bir kararmıdır.
2_İdare mahkemesi dosyamı getirtir ve incelerse ve puanımın okula girilmesi için yeterli olduğuna kanaat getirir ise(ki yeterli)okula alınırmıyım?
3_Öğrenciyim ve bi avukat tutacak durumum yok idare mahkemesine dilekçe yazarak başvuruda bulunabilirmiyim?
4_Yapacağım bu itiraz ilerde gireceğim sınavlarda karşıma olumsuz bir şekilde çıkarmı.Kısaca fişlenirmiyim?
5_Tahminen ne kadar sürede sonuç alırım?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
NOT :Klavuzda belirtilen bütün şartları taşımaktayım.Hayatım boyunca ne dershaneye gittim nede yurtta kaldım.Yasadışı hiçbir kurum ve kuruluşla bağlantım olmadı.