Bir sene önce aldığım Ford c max 2007 model aracım Ocak 2017 tarihinde otomatik vites şanzıman hatası vererek Fort oto Koç'a çekildi. Ford firması şanzımanların hatasının kendilerinden kaynaklandığını söyleyerek Ayrıca araç 10 yıl 2 aylıktı, garantiye alacaklarını söyleyeerek 10 milyarlık şanzıman taktılar aracıma ve araç bana mayıs 2017 tarihinde teslim edildi. Üç ay sonra yani iki gün önce aracım tekrar aynı şanzıman hatası vererek beni yolda bıraktı, Ford firması Garanti'nin bittiğini ve bu hatayı telafi etmeyeceklerini şanzımanı garantiye almayacaklarını söylediler. Ama bunun hiçbir mantığı yok çünkü anlıyorum ki şanzıman sıkıntılı aracıma taktıkları şanzımanda sıkıntılı 3 ayda beni yolda bıraktı ve bu hatayı bana yüklemeye kalkıyor, aracıma taktığı sıfır sanzımanın garantisini vermiyor. Ayıplı olan araç kabul edilerek sanzıman değiştirildi ama takılan sanzıman da da belli ki sıkıntı var, Ford bunu üstlenmiyor. Bilgisi olan var mı ne yapmam gerek, kanunda bunun illaki bir yeri olmalı, lütfen yardımcı olun çok mağdur edildim ve asla forda güvenmeyin. Ben ihtarname çekmek istiyorum firmaya ama nasıl bir ihtarname çekeceğimi bilmiyorum