Öncelikle herkese Selamun Aleyküm Başıma gelen olayı söyle anlatayım siz bir yol gösterin bilgisi olan varsa bana mesaj yoluyla ulaşabilirmi lütfen. Aracımı rent a cara kiraya verdim noterde 1 yıllık geçerli olmak üzere sözleşme yaptık ben arabanın kaskosunu sigortasını yapmıştım ancak rent a carın sahibi aradı ve iptal etmemi söyledi kendisi rent a car kaskosu yapacakmış bende iptal ettim.işte herneyse aylık 1000 tlye anlaştık araba son ay yani bize gelmesine 20 gün kala sigortası bitmek üzereydi bir hafta önceden ben aradım dedimki sen sigortasını yenile hesaptan düşeriz dedim tamam dedi ardından bu arkadaş bize gelmesine 20 gün kala kiraya veriyor.ertesi gün araç kaza geçiriyor örneğin aracımın sigortası cuma günü bitiyorsa cumartesi kaza yapıyor perte çıkıyor benm aracım suçlu durumda ÇÜNKÜ KIRMIZI ışıkta geçiyor herneyse bize 3 gün boyunca haber vermiyor bu rent a car sahibi biz karşı taraftan yani aracımızın çarptığı araçtan öğreniyoruz.ve arabamızın sigortasız ve kaskosuz oldugunu karşı taraftan duyuyoruz.noterdeki sözleşmenin sadece 5.maddesini okuyayım;"Kiralanan araç,çıplak olarak kiraya verilmiş olup, kira süresince kullanımdan dolayı bozulursa veya yıpranırsa masrafları kiracı tarafından karşılanmak suretiyle onarılacaktır."Bu madde işime yarıyacak gibi yani şuan karşı taraf bizi mahkemeye vermesin diye zararını karşılamak zorunda kaldık 15.000 ve dahada üstüne çıkıcak bu masraf aracımız pert kapımızın önünde yatıyor. baya zarardayız ve mağduruz bir yol gösterebilicek abilerim varsa dinlerim ve çok teşekkür ederim.