3 Yıldır kiracısı olduğum evden sözleşmem bittiği gibi çıktım. Evin sahibi daha önce başka biriydi ve geçen sene ev sahibinin damadı aradı ve artık kirayı ben alacağım ve yeni sözleşme yapılacak dedi.İlk sene eve çıkarken 2 öğrenci akraba vasıtasıyla eve çıktık yani arkadaşımın akrabaları daha önce evde kalıyordu onlar çıktı biz eve yerleştik fakat ayrı sözleşme yapıldı en baştan depozito verildi yani bir devam söz konusu değil.Evin depozitosu 1000 lira ve ilk önce boyasız eve çıktığımız için evi boyamayacağımızı söylesekte evi boyayacaksınız siz boyalı eve çıktınız diye iftira atarak depozitoyu vermemeye başladı.Ama aldığımız boyaların kalanı durduğu için bunları kanıt olarak gösterdik ve bu iftiradan vazgeçmek zorunda kaldı.Şimdi ise duvarda rutubet var diye rutubeti yaptıracaksınız ve depozitonuzdan 200 lira kestim geri kalan 800 liradan bunun tamirini yaptıracaksınız diye diretiyor.Rutubete ise yanlış yapılan duşakabinin sebep olduğunu ve bunun biz taşınırken daha var olduğunu eski kiracıyı arattırıpta kanıtladık fakat hala orasını yaptıracaksınız yoksa depozitonuzu vermem diye tehdit ediyor.Rutubetin bizden kaynaklanmadığını açıklasamda sıkışınca depozitonuzu istesem zaten alamazsınız hiçbir şekilde kanıtlayamazsınız gibi tehditler savuruyor. Ve kestiği 200 liranında nedeni yok lazım kestim diyor.Yani herhangi bir zarar bulamadı ve depozitoyu nasıl geri vermem diye yollar arıyor.Bu konuda hakkımı nasıl ararım?