2015 temmuzunda sakarya idari mahkemesine 18. madde imar planı iptal davası açmıştık.Bilirkişi raporu lehimize gelmişti ve kararı bekliyorduk.Derken yargı çerçevesi değişti ve mahkeme ankara idare mahkemesine sevk edildi.Akabinde uygulanan imar planı başka bir davacının kazanması sebebiyle iptal edildi.Şahsıma ait olan arazide ise şu an 6 blok inşaat mevcut.Mahkemeye verdiğimiz imar planı iptal oldu başka bir davacı sebebiyle ama bizim davamız hala açık görünüyor ve hiç kıpırdamaksızın sabit bekletiliyor.Mahkemenin bekletmesi kanımca arazimde olan ve bir şirkete ait olan 6 blok inşaat için tarafların uzlaşmasını arzulaması ama uzlaşma imkanımız asla mümkün olmayacak çünkü ne pahasına olursa olsun inşaatları yıktırmak istiyorum terbiyesizlik yaptıkları için belediyeyle fırıldak çevirerek ama dava sonuçlandırılmıyor gizli bir elle yahut doğru olan uygulama bu mudur bilemiyorum.İptal sonrası yeni imar planı da yapıldı 7 ay kadar önce ama parsel sorguda şahsımın üzerinde hala eski plandaki tescilli istemediğimiz taşınmaz gözüküyor.Sorum mahkeme bu durumda kalmış bir davayı niçin sonlandırmıyor ve tv lerden falan duyuyoruz da korkuyorum bu durumda kalmış bir davada zaman aşimi vb bir şey olur da kazanmış sayıldığımız bir dava zaman aşımına uğrar ve mahkeme masrafları tarafımıza yüklenir mi?