Değerli arkadaşlar,

Firma, 10 günlük turun 4. gününde, sözleşmede belirtilen şehir yerine başka bir şehirde konaklama gerçekleştirdi. Bu sebeple, aracı firmayı arayarak sözleşmeyi tek taraflı iptal ettiğimi, devam etmeyeceğimi ve geri dönüş için yardımcı olmasını istedim. Birşey çıkmadı. Kendi imkanlarım ile geri döndüm. Şimdi THH'ne başvurarak geri dönüş ulaşım giderlerini almak istiyorum. Ayrıca, kalan günler için iade almak istiyorum. THH lehime sonuçlanırsa, firmanın, itiraz davası açamaması için bu işi nasıl yapmalıyım ? Zira sözleşmede iade yapılmaz maddesi var. Turdaki rehber, ulaşım ve hizmet kalitesi ile ilgili diğer sorunların etkisi olmayacağı için başvuruya koymayacağım, zira benim eleştirdiğim bir konuyu başka müşteri farklı algılamış olabilir, belgeleyemem. Ayrıca, sanırım başvuruda toplam rakam bildirmem gerekiyor, bu rakam iade kısmı için Toplam ödeme x 6/10 olabilir mi, yoksa açık bırakılabilir mi ? Otellere sadece konaklayan müşteri sayısı kadar ödeme yapıyorlar ancak bunu yine belgeleyemem. Yol göstermeniz ricasıyla, şimdiden çok teşekkür ederim.

Selamlar.