İyi günler herkese,2.5 senedir süren basit yaralama hakaret davasında hakim dosyayı uzlasma büro ya gönderiyor ve bana telefon acılarak uzlasma istenılıp ıstenılmedıgım soruluyor.Davada kozlar benım elimde olmakla beraber zaten dava sonrasında maddi manevi tazmınat davası acıcagımdan uzlasma talep etmedıgımı bildirisini yapıcam.Fakat uzlasmacı avukatın bana ilettigine göre zaten bu büro nun davaların uzamaması ıcın yasal olarakta bi beklenti icindeyse bi taraf masraflar olarak bunlarıda yasal olarak kendısı aracılıgı ile talep edilebilecegi karsı tarafa iletilecegı kabul edilmesı durumda uzlasmanın böylede saglanabilecegını belirtti bende haliyle,maddi manevi tazmınat acıp dava sonrasında birde onlar ıcın bırkac sene beklememek adına bir miktar para talebinde bulunucam.Öncelikle karsı tarafın ılk durusmada hakıme belirttigi aylık gelir durumu 10.000TL dava dosyasında mevcut beyan.Benım olay sonrası burnumun kırılması 10 gün iş göremez raporum + sonrasında gecirdigim operasyon + adli tıp sevkınde suratta kalıcı ız kalmıstır raporu hepsı dava dosyasında var ve bunlar zaten benı güclendıren seyler.Masraflarım 10 bin tl civarında buna maneviyide iş hayatımında sekteye ugraması sosyal yasantımın etkılenmesı + suratımda kalan iz in maddiyata dönusunu vs beraber 30.000tl uzlasma icin belirtmem size göre nasıl karsılanır.Acıkcası maddi manevi tazmınat acmam durumunda bu mıktarların yakınından bıle bısey alamıcagımı düsünüyorum uzlasma büro ile bunları karsı taraf kabul ederse uygun olucaktır benım ıcın.Sanırım anladıgım kadarıylada benım ıstedıgım mıktarı karsı tarafa ıletıcek onlar da bı mıktar soylıcek yada söylemıcek belkı onlar uzlasmak istemıyorum dicek (ki ben 2.5 senede benı arayan akrabalarının sayısını düsündugumde hıc sanmıyorum) resmen bir kurban pazarlıgına dönucek bu olay. sizin düsünceleriniz nedir buraya kadar okudugunuz ıcın tesekurler