+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 20´e kadar toplam 20 ileti bulundu.

Konu: boşanma davasının reddi

boşanma davasının reddi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    hatay
    İletiler
    375
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: boşanma davasının reddi

Syn ensar bey öncelikle geçmiş olsun zor bir yoldasınız. Şimdi size aslında psikolojik tedavi gerektiğini burda hukukçulardan empati beklediğinizi duyduğunuz gerçeklerin canınızı sıktığını aslında duymak istediklerinizi duyamayacağınızı söylesem belki hakaret gibi algılarsınız. Oysa tüm samimiyetimle aynı yolda bir yoldaş olarak yazıyorum bunları. Hukukun katı kuralları var ve kolay kolay esnemez. Yani mahkemede kimse adam haklı bir derdini dinleyelim demeyecek. Kadın şiddet görmüş ve boşanmak istemiş raporuda var. Bu öyle bir mekanizmayı tetikliyor ki bu gün gururunuzdan göze alamayacağınız pek çok girişim için yarın keşke diyebilirsiniz. Burda savaşa hazırlanır gibi davaya hazırlanıp burda okuduğu muhtemel sonuçlara kızıp dava sonunda gerçeklerin tren gibi çarpmasıyla " napacaz şimdi" diyenleri gördüm.
    Tavsiyem önce hukuken haksızlığınızı kabullenin sonra yol haritanızı çizersiniz. Burda ki yorumlar temenni değil olası ihtimallerin yorumudur.

Hukuki NET Güncel Haber

boşanma davasının reddi konulu yargıtay kararı ara
    boşanma davasının reddi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

4/Bensar25 bey biraz olsun size katılıyorum ''engin ünalmış'' hakkında dediklerinize çünkü bir çok yorumlarını okudum hep konuyu açan kişileri haksızmış gibi yol yordam göstereceğine, aksine olumsuz yorumlar yapıyor. Hatta geçenlerde bir editör bayanın açmış olduğu konuya '' merak etmeyin boşanmada kadınlar 2 sıfır önde başlıyor'' demesi hiç hoş değil.
    Umarım site yöneticileri bu şahsi düşüncemi yanlış algılamaz saygılarımla.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Foruma kayıt tarihi bugün, ileti sayısı bir.Bir çok yorumumu ne zaman okudunuz merak ediyorum.Bir yönlendirme, bir multinick havası çok açık ama gene de demokrat şekilde cevap vereceğim.

Kadınlara boşanmada pozitif ayrımcılık yapıldığı bir gerçek.Bunu yapan benim şahsım değil.Sistemin kendisi.Ben bu bilgimi paylaşıyor, çoşmuş erkeklere sonradan daha çok üzülmemesi için durumun vehametini anlatıyorum.Bunu nesi hoş değil aklım almıyor.Yürüyün aslansınız mahkemede her istediğiniz olacak çocukda sizde kalacak nafaka yok üzerine tazminatlar alacaksınız desek iyilik mi yapmış olacağız.Böyle bir yönlendirme kesinlikle erkeğin kayıplarını arttıracaktır.Doğruları konuşmak birilerin hoşuna gitmese de yapmak zorunda olduğumuz bir şeydir.Ayrıca bizim insanların hoşuna gidecek cevaplar verme gibi bir misyonumuz bir görevimiz yok.

Bununla beraber hiç bir paylaşım yapmamış henüz üyelik açmış durumdasınız.Ben neredeyse on yıldır burada binlerce paylaşım yaptım.Gerçekten samimi iseniz buyurun sizde kendi bildiklerinizi(benimkileri sözde okumuş çok beğenmemişsiniz) kendi doğrularınızla paylaşmaya başlayın, insanlara zaman ayırın dertlerine doğru bildiklerinizle derman olmaya yol göstermeye çalışın.Hiç bir şey yapmadan yapanlara söz söylemek pek doğru değil düşüncesindeyim.Zaman samimiyetinizi gösterecektir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle şunu belitmek istiyorum bu forum sitesi üye olmayanlarada açık. Benim başımdan geçen olayların bir çoğu başka kişiler tarafından açılmış bu nedenle üye olup aynı konular üzerinden konu açmak istemedim ve başkalarının konularını okurken sizinde yorumlarını okuyorum. Ayrıca ben sizin her konu açan kişilere hak verin demiyorum siz beni yanlış anladınız galiba.

Kısaca özetlemek gerekirse şu misali vermek istiyorum '' Adamın eşi şiddet ve hakaretten boşanma avası açıyor darp raporuda var ama adam boşanmak istemiyor burda konu açıyor ben boşanmak istemiyorum diyor ama kısacası ''siz diyorsunuzki kursura bakmayın böyle böyle yapmışsınız darp raporuda var hakim bunları göz önünde bulundurup boşar'' bu bir olumsuz yorumdur işte...

Üye olup yorum yazmamın sebebi benimde arkadaşım eşini silahla tehdit etti olaylar büyüdü eşi boşanma davası açtı tabi adam yaptıklarından pişman oldu vs mahkemede 4 ay erteledi o 4 ayın içinde bunlar barıştı dava düştü. Tabi bu bi örnekti mahkemede herşey olabilir. Benim Demek istediğim Adam boşanmak istemiyorsa yol yordam gösterin hatalı olabilir suçlu olabilir boşanmada kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir. Sizden rica biraz yapıcı olun yol yordam gösterin Dikkatinizi çekerim ''Hakim sizden yana olur haklısın'' zihniyeti oluşmasın bu yorumumu polemik yaratmak açısından yazmadım bununda altını çizerek söylüyorum saygılarımla hoşçakalın.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Haklı yada haksız sizin gibi saygı çerçevesinde yazanlara her zaman saygımız vardır.Sizin gözden kaçırdığınız bir şey var, konu sadece bu kişinin boşanma durumu değil.Her yazısına cevap almasına rağmen bu forum niye var ki yazması ve ücretsiz cevap aldığı bu siteye saldırması.Yani kusura bakmayın bizim böyle herkese sevgi kelebeği gibi bizim emek verdiğimiz forumumuza saldırmasına rağmen yumuşak yumuşak yapıcı yapıcı cevap verme gibi bir kural ya da misyonumuz yok.Burada her türlü cevaba açıksanız soru soracaksınız.Burada insanlar sizin sorunuza sizin istediğiniz şekilde cevap vermek zorunda değiller.Yanlış cevaplar da verebilirler, yada cevap vermeyip bir kişiye bu yaptığın yanlış yapmamalıydın da diyebilirler veya kendi başlarından geçenleri de anlatabilirler.

Buranın misyonu her soru yazana hemen, doğru, eleştirmeden, kendi fikrini yansıtmadan cevap vermek değil ki.Onu ancak ücretini ödeyerek bir avukattan bekleyebilirsiniz, ne kadarını alırsınız orasını da bilemeyiz.Burası forum yani tartışma platformu herkes farklı düşüncede olacak, saygı sınırları içinde fikirlerimizi söyleyeceğiz.Kimi birinin yazdığından kimi diğerinin yazdığından faydalanacak.Herkesin konuya yaklaşımı elbette aynı olamaz.Ben burada dost acı söyler mantığıyla ağırlıklı olarak, saygı çerçevesinde yorum yaparım.Mağdur durumdakiler hariçte kimseyi pışpışlamam.Ben karımın kafasının arkasına 2-3 kere vurdum nolacak ya diyen birine bu durumu yaşamış bir bayan gelip dediğimiz çerçevede tepkide gösterebilir.Burası ücretsiz danışmanlık sitesi olsaydı kısmen size hak verebilirdik.Burası forum.Fikirlerinizi haklı bulmasam da saygı duyuyorum.Bunları göz önünde bulundurun derim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bence açılan konulara yorum yapmazsanız çok daha iyi olur. Ben sizin yorumlarınızı genelleme olarak konu açanları suçlar gibi yorum yapıyorsunuz. Siz kendinizi haklı görebilirsiniz ama dışardan çok farklı görünüyor ve ayrıca avukat hanımların ve avukat beylerin yorumlarınıda okuyorum sizin yorumlarınızınkiyle çok farklı. Ayrıca şunu belitmek istiyorum siz benim bu görüşümü sanki 4/Bensar25'in açmış olduğu konu üzerinden algılıyorsunuz galiba neyse sizden ricam cevap yazmayın olur mu?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn.berat34,
    yıllar boyu konuları üye olmadan arada takip edip, hiç bir konuya herhangi bir cevap verme veya başka konularda yorum yapma ihtiyacı hissetmeden uzaktan seyirci kalabilirken, sadece Engin beyin yanıtlarına yönelik eleştiri yapmak için üye olma zahmetine katılmanız gerçekten takdire şayan, ama unuttuğunuz bir şey var, hiç bir katılımı olmayan sizin, herhangi bir üyemize o konuya yorum yapma , bana cevap verme tarzı söylemlerde bulunma hakkınız yok!

Nerede
    istanbul
    İletiler
    972
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bu konuda bende fikrimi söyleyeyim
    Maalesef Boşanma Davalarında Kadın her zaman öndedir.
    1.Neden Kadın Kusurlu da olsa Tedbir Nafakasına bağlanıyor.Siz hiç bir Erkeğin Tedbir nafakası aldığını duydunuzmu?
    2.Neden Kadına 6284 sayılı Kanun uygulanıyor da Erkek talep ettiğinde binbir dereden su getirtiyor.
    3. Ev işleri yapmayan Ailesi ile ilgilenmeyen Neden Mal paylaşımında Malın yarısını talep ediyor.Ben şunuda gördüm ki erkek işte akşama kadar çalışıyor akşam eve geliyor eşi orada burada ne yemek ne bir şey Kadın ya anasında ya babasında daha birçok sebep
    Daha birçok neden yazabilirim
    Onun için Boşanma Davalarında Kadın her zaman öndedir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı berat34 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence açılan konulara yorum yapmazsanız çok daha iyi olur. Ben sizin yorumlarınızı genelleme olarak konu açanları suçlar gibi yorum yapıyorsunuz. Siz kendinizi haklı görebilirsiniz ama dışardan çok farklı görünüyor ve ayrıca avukat hanımların ve avukat beylerin yorumlarınıda okuyorum sizin yorumlarınızınkiyle çok farklı. Ayrıca şunu belitmek istiyorum siz benim bu görüşümü sanki 4/Bensar25'in açmış olduğu konu üzerinden algılıyorsunuz galiba neyse sizden ricam cevap yazmayın olur mu?
    Bende amacını açıkça anlıyorum.Sen burada yıllardır her gün paylaşım yapan bir paylaşımcıya değil, hiç kimseye sen yaz sen yazma deme hakkına sahip değilsin.Sanane, sen bunu 1 saat önce(ama uzun yıllardır takip ediyormuşsun yani her şeye hakimsin) kayıt yaptığın yere yazıyorsun.Burda yıllarını vermiş olanlar dahi bunu kendinde hak görmüyorken sen nasıl görüyorsun, hayret.Başka isimle girip burayı yenilerin tabiriyle trolleyemezsin.Değerli üyelerimiz muratmurat1 ve alphaRomeo'nun dedikleri bu sorunu(yani boşanma gerçekleriyle alakalı) yaşayanlar açısından son sayfa olarak burada dikkate değer nitelikte ve önemli.Faydalanmak isteyenler için mutlaka okunmalı, yorumlanmalı.Sen istediğin kadar sahte üyelik aç buradan gönderileceksin.Tüm paylaşımcılarımıza iyi forumlar.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı muratmurat1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu konuda bende fikrimi söyleyeyim
    Maalesef Boşanma Davalarında Kadın her zaman öndedir.
    1.Neden Kadın Kusurlu da olsa Tedbir Nafakasına bağlanıyor.Siz hiç bir Erkeğin Tedbir nafakası aldığını duydunuzmu?
    2.Neden Kadına 6284 sayılı Kanun uygulanıyor da Erkek talep ettiğinde binbir dereden su getirtiyor.
    3. Ev işleri yapmayan Ailesi ile ilgilenmeyen Neden Mal paylaşımında Malın yarısını talep ediyor.Ben şunuda gördüm ki erkek işte akşama kadar çalışıyor akşam eve geliyor eşi orada burada ne yemek ne bir şey Kadın ya anasında ya babasında daha birçok sebep
    Daha birçok neden yazabilirim
    Onun için Boşanma Davalarında Kadın her zaman öndedir.
    Genel anlamda haklısınız, kadın boşanma davalarında 1-0 önde giriyor olaya . Çünkü;
    ben de bunun üzerine kafasının arkasına iki defa vurdum ( yumruk falan atmadım tokat gibi çünkü çocuk elimdeydi sert falanda vurmadım yani)
    evlilikte kadın 2-0 mağlup olarak devam ediyor '' genelde'' ülkemizde.
    En lüks lokantada yemek yedirdim, ensesine şaplak atma hakkım var,
    kardeşine evlilik hediyesi aldım yüksek bedelli, ağzınızn ortasına 2 tane çakma hakkım var, ailesinin yanına hep uçakla gönderdim çocuğumla beraber, masraftan kaçınmadım hiç bir zaman, kemiklerini kırabilirim.... Vay anasını...
    İşte boşanma davalarına bakan hakimler de ülke genelindeki evliliklerin çoğunda bu tr durumlar yaşandığına birebir şahit olduklarından ,
    kadınlar boşanma davalarında önde başlıyorlar olaya.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bosanma davasini acti ama neden hala vatsap durumuna bakar

bosanma davasinin reddini istemek ne demek

kaynatamdan bana miras kalabilir mi.

http:www.hukuki.netshowthread.php136415-bosanma-davasinin-reddi

Esim bosanma davasi acti bende red dilekcesi verdim

Forum