+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 28´e kadar toplam 28 ileti bulundu.

Konu: Arsa İşgali Örnek olayı ve olası çözümleri.

Arsa İşgali Örnek olayı ve olası çözümleri. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Arsa İşgali Örnek olayı ve olası çözümleri.

Alıntı mrt4shn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tapu kadastro dan bir arkadaşla konuştum.

Belediyeye haber verin. Tespitini yapar. Tutanak tutar ve yıkımı yaparlar. Masrafı da ona kitlerler dediler.

Şimdi biz oraya gidemiyoruz diye suçlu mu olduk. Hukuk neden beni 1 sene daha cezalandırsın ki? Buradaki mantık nedir anlamıyorum.

O zaman bu adam 10 kişilik bir arazi çetesi kursa, sahibinin uzakta olduğunu bildiği yerlere böyle tek tek konmaz mı?

Ayrıca ben bu adamı neden 45 gün bekliyor muşum? Bu haksızlık değil mi? Yaparken bana mı sordu?

Arsa hissedarlarından biri sözle uyarmış, yapma demiş. Ama adam yine dinlememiş ve burası senin payın değil deyip tersliyormuş. Böyle bir şey olabilir mi?

Hem bize yalan söylüyor. Hem de arsanın diğer hissedarına.

Yahu adam bizim arsamızın etrafını telle çevirmiş ahır yapmış. Ayrıca tarlamızı ekip biçiyormuş. Bizim bunlardan haberimiz yok ! Sanki daha yeni haberimiz oldu desem nereden kanıtlayacaklar daha önceden de bildiğimizi. Ayrıca bizim bu fiili işgalden resimlerle birlikte daha yeni haberimiz oldu. yani 60 gün içinde en fazla 20. gündeyiz.

Ben kendisine telefonda iki hafta süre verdim. Eğer çıkmazsa jandarma ve belediyeye başvuracağım. Adam orada bana söz verdiler filan diye yine yalan söyleyecek. Ben de vermedim diyeceğim ki haberimiz bile yok. Nasıl şahit bulacak da kanıtlayacak. Telefon görüşmesi yok. yanyana gelme yok. mektup vs bişi yok.

Sözle anlaşma mı olur yahu? O zaman tekrar söylüyorum. Bu adam 10 kişilik çete kursun. İstediği arsaya arada söz var, 10 şahidim var deyip konsun. buna müsaade eder mi hukuk?

Böyle saçma şey olur mu?

Fuzuli İşgal nedeniyle Belediye makamına başvuru yapılamaz, Kaymakamlık makamına yapılır. İlgili başvuruyu yaparken İşgalin 1 yıldan fazla sürdüğünü şifahi (Sözlü.) ve yazılı şekilde söylemeyin, İşgalci o yerde 1 yıldan fazla olduğunu söylerse itiraz ediniz ve kanıtlamasını talep ediniz. Kısacası İşgalin 1 yıldan fazla sürdüğü kabul etmeyin, hatta İşgalci 1 yıldan fazla sürdüğüne ilişkin beyanda bulunursa itirazlarda bulunun. Bu bağlamda Kaymakamlık gerekeni yapar.

Ancak Kaymakamlık İşgalin 1 yıldan fazla sürdüğü bahsiyle talebinizi ret edip işlem yapmaz ise sizde Sulh Hukuk Mahkemesi nezdinde El atmanın önlemesi davası açabilirsiniz, bu Dava (İşgalcinin kaç yıl kaldığına bakılmaz !) sonucunda İşgalci o yerden elinde sonunda çıkar ama bayağı zaman alacaktır. Kıymetli zamanınızı fazla almaması amacıyla öncelikle Kaymakamlığa başvuru yapmanız gerektiğini söyledim.

Hukuki NET Güncel Haber

Arsa İşgali Örnek olayı ve olası çözümleri. konulu yargıtay kararı ara
    Arsa İşgali Örnek olayı ve olası çözümleri. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İl Özel İdaresi sadece inşaat aşamasında olan yapılara müdahale edebiliyoruz dedi ve işin içinden çıktı. Sanki proje vs. var da, bitince ne olacağı belli de, böyle sıyrıldılar işin içinden. Yargıya gideceksiniz dedi.
    Bence bu durum yargıya gereksiz yük bindiriyor. Aslına bakarsanız belli bir süre verip sonra il özel idaresi kendisi yıkmalı ve masrafını da izinsiz yapandan almalı.

Bu şekilde arsa işgaline davetiye çıkarıyorlar.

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aslına bakarsanız belli bir süre verip sonra il özel idaresi kendisi yıkmalı ve masrafını da izinsiz yapandan almalı.

Bu şekilde arsa işgaline davetiye çıkarıyorlar.

Yukarıda alıntı yaptığım muzkur cümlenizde dilediğiniz (Arzu ettiğiniz.) şekilde bir işlem oluyor. Bu işlem için Kaymakamlığa dilekçe vermeniz şarttır. En kötü durumunda Mahkeme cihetine gidilir.

Ayrıca Tapulu Mülke sahip çıkma sorumluluğu sahibine aittir. Yasal süreler içinde Kamu Kurumlarına başvuru yapılması durumunda ilgili işgal derhal Devlet gücüyle kaldırılıyor.

Not: Gelişmeler hakkında lütfen bu yere bilgi veriniz.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İşte bu konuda yasal süre nedir ? sorusuna il özel idaresi eğer yapı tamamlanmışsa birşey yapamayız şeklinde cevap verdi.
    Ama dilekçe ile deneyeceğiz.
    Çünkü bu adamlar çok belli ki akraba da olsa uzakta olan uzun süre köye gelmeyenlerin tarlalarını habersiz ekip biçiyor, arsalarını kullanıyorlar.
    projesiz ahır yapmak ve yaşam alanının dibine ahır yapmak suç değil mi? en kötü bunu şikayet edeceğiz.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sürekli bir gasptan bahsediyorsunuz, babanız da yıllar önce o kişiye o arsayı ekip biçmesi için sözlü olarak izin verdiğini söylerken.
    Ortada bir gasp falan yok, bunu bir aklınızdan çıkarın bence. Böylelikle durumu daha net görebilirsiniz diye umuyorum.
    İzin vermişsiniz, adam da ekmiş biçmiş, sonra babanız bir tezgah için de izin vermiş, 10 yıl boyunca bu durum böyle devam etmiş gitmiş. Arsanın diğer hissedarı amcanız da o adamın ekip biçtiği dam yaptığı arsaya evini yapmış yıllardır komşu olarak oturmaktalar.
    Sözle verilen izni nasıl ıspat edecek ki sorunuza da, diğer köy insanlarının şahitliği yetecektir , kaldı ki o köy insanı açacağınız işgal davasında hayır işgal etmedim, izin istedim sevaptır diyerek izin verdiler aksini iddia ediyorlarsa yemin etsinler dese,
    babanız hayır bu adam yalan söylüyor ben öyle bir izin vermedim diyerek yemin edecekmidir?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sürekli bir gasptan bahsediyorsunuz, babanız da yıllar önce o kişiye o arsayı ekip biçmesi için sözlü olarak izin verdiğini söylerken.
    Ortada bir gasp falan yok, bunu bir aklınızdan çıkarın bence. Böylelikle durumu daha net görebilirsiniz diye umuyorum.
    İzin vermişsiniz, adam da ekmiş biçmiş, sonra babanız bir tezgah için de izin vermiş, 10 yıl boyunca bu durum böyle devam etmiş gitmiş. Arsanın diğer hissedarı amcanız da o adamın ekip biçtiği dam yaptığı arsaya evini yapmış yıllardır komşu olarak oturmaktalar.
    Sözle verilen izni nasıl ıspat edecek ki sorunuza da, diğer köy insanlarının şahitliği yetecektir , kaldı ki o köy insanı açacağınız işgal davasında hayır işgal etmedim, izin istedim sevaptır diyerek izin verdiler aksini iddia ediyorlarsa yemin etsinler dese,
    babanız hayır bu adam yalan söylüyor ben öyle bir izin vermedim diyerek yemin edecekmidir?
    herhalde bir tez-anti tez denemesi yaptınız. Güzel deneme.

Arsayı ekip biçmesi için değil sebze meyve tezgahı yapması için yıllar önce bir sene izin vermiş. 10 sene önce. Adam bizi yıllardır aramıyor sormuyor ve herhangi bir alışverişimiz yok. Herhangi bir ödemesi de yok. herhangi bir telefon görüşmesi de yok. Bayramda da ölümlerimiz de de arayıp sormamış.

Bize sormadan ahır yaptı diyorum siz hala ekip biçmesi vs. diyorsunuz. Keşke mesajları okusaydınız. Babam diyor zaten benim haberim yok 10 senedir aramıyor diye, kendisi söylüyor. Bir de yemin filan diyorsunuz. Bunlar hukuki şeyler mi.

Malum gaspı yapan adam yıllardır kimseye duyurmadan etmeden malımızı mülkümüzü kullansın. Bize de kimseye de uyandırmamak için haber vermesin.
    O zaman bu adam, köyden uzakta olan ve arsası boş duran herkesin arsasını kullanabilir. Köyden şahitler buldu diye. Yahu bir telefon görüşmesinin nasıl bir şahidi olabilir. Ayrıca babam 10 senedir köye gitmemiş, nasıl ve kim neye şahit olacak?

Babam zaten diyor "ben buna ahır yapsın dilediği gibi kullansın" diye söz vermedim diye. Kullandığı yılların kirasını versin, benim haberim yok diyor. Siz de yazmışsınız yemin v.s.

Adam arsa hissedarının (amcamın) uyarısını da dikkate almıyor ve arsaya çörekleniyor. Biz uyarıyoruz, dinlemiyor. Kocaman ahır yapmış adam yahu. Bundan yeni haberimiz oluyor. Bize sorulmadı. Arsanın etrafını da telle çevrilemiş. Ben ve babam görünce nevrimiz döndü...

İnsan 10 sene bir dönemlik aldığı meyve sebze tezgahı iznini bize sormadan böyle nasıl ve neye dayanarak genişletebilir?
    Biz bir yerde hesap öderken bir suyu eksik yazdılar mı söylüyoruz, bu adam hangi hukuka dayanarak 10 yıldır bizle görüşmeden arsamızı dilediği gibi kullanabiliyor?
    Arsa hissedarlarından birinin itirazına rağmen.
    Tarlamızda yonca yetiştirip arsamızda ahır yapıp hayvan besliyor. Resmen mallarımıza çöreklenmiş. Haberimiz yok, kesinlikle. Zaten şimdi haber alınca, şok geçirmemiz de bundan.

Neyse bence bir anti tez denemesi yaptınız. Ben de tez değil de doğruları yazdım. İyi çalışmalar size Erdoğan Bey.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

herhalde bir tez-anti tez denemesi yaptınız. Güzel deneme.

Arsayı ekip biçmesi için değil sebze meyve tezgahı yapması için yıllar önce bir sene izin vermiş. 10 sene önce. Adam bizi yıllardır aramıyor sormuyor ve herhangi bir alışverişimiz yok. Herhangi bir ödemesi de yok. herhangi bir telefon görüşmesi de yok. Bayramda da ölümlerimiz de de arayıp sormamış.

Bize sormadan ahır yaptı diyorum siz hala ekip biçmesi vs. diyorsunuz. Keşke mesajları okusaydınız. Babam diyor zaten benim haberim yok 10 senedir aramıyor diye, kendisi söylüyor. Bir de yemin filan diyorsunuz. Bunlar hukuki şeyler mi.

Malum gaspı yapan adam yıllardır kimseye duyurmadan etmeden malımızı mülkümüzü kullansın. Bize de kimseye de uyandırmamak için haber vermesin.
    O zaman bu adam, köyden uzakta olan ve arsası boş duran herkesin arsasını kullanabilir. Köyden şahitler buldu diye. Yahu bir telefon görüşmesinin nasıl bir şahidi olabilir. Ayrıca babam 10 senedir köye gitmemiş, nasıl ve kim neye şahit olacak?

Babam zaten diyor "ben buna ahır yapsın dilediği gibi kullansın" diye söz vermedim diye. Kullandığı yılların kirasını versin, benim haberim yok diyor. Siz de yazmışsınız yemin v.s.

Adam arsa hissedarının (amcamın) uyarısını da dikkate almıyor ve arsaya çörekleniyor. Biz uyarıyoruz, dinlemiyor. Kocaman ahır yapmış adam yahu. Bundan yeni haberimiz oluyor. Bize sorulmadı. Arsanın etrafını da telle çevrilemiş. Ben ve babam görünce nevrimiz döndü...

İnsan 10 sene bir dönemlik aldığı meyve sebze tezgahı iznini bize sormadan böyle nasıl ve neye dayanarak genişletebilir?
    Biz bir yerde hesap öderken bir suyu eksik yazdılar mı söylüyoruz, bu adam hangi hukuka dayanarak 10 yıldır bizle görüşmeden arsamızı dilediği gibi kullanabiliyor?
    Arsa hissedarlarından birinin itirazına rağmen.
    Tarlamızda yonca yetiştirip arsamızda ahır yapıp hayvan besliyor. Resmen mallarımıza çöreklenmiş. Haberimiz yok, kesinlikle. Zaten şimdi haber alınca, şok geçirmemiz de bundan.

Neyse bence bir anti tez denemesi yaptınız. Ben de tez değil de doğruları yazdım. İyi çalışmalar size Erdoğan Bey.
    Size de mutlu fanteziler.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hangi fanteziler?

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php136333-Arsa-isgali-ornek-olayi-ve-olasi-cozumleri

https:www.hukuki.netshowthread.php136333-Arsa-isgali-ornek-olayi-ve-olasi-cozumleripage3tapulu arazimi isgalinin sonu ne olur40 senelik arsa isgaliarsam izinsiz kulaniyorlar ne yapabilirimkerine buluna
Forum