bölge kuruluşu olan bir kurumun a ilçesindeki işletmesinde müdür olarak görev yapmaktayken 2013 yılında işle ilgili bir soruşturma başlatıldı ve hakkımda dava açıldı ancak kurum taraf olmadı. bu arada tayinim terfi ettirilerek başka bir yere çıkarıldı. bu tayini mahkeme kararı ile iptal ettirerek eski görevime 2016 yılında döndüm.idareye ayrıca tazminat davası açtım. yargılandığım davada 2016 yılında sonuçlandı ve temyize gitti. burada 1 yıl kadar görev yaptıktan sonra başka gerekçeler gösterilerek başka bir bölge müdürlüğü emrine çeşitli disiplin cezaları bahane edilerek yine tayinim çıkarıldı.verilen 3 disiplin cezasından 2 sini iptal ettirdim.ayrıca tayinin iptali için açtığım davada devam etmekte.yeni görev yerime başladıktan sonra açtığım tazminat davalarını kazandım. sanırım idare bunu sindiremedi ve özlük dosyamı aradan 6 ay geçmesine rağmen halen yeni görev yerime göndermedi.uyap'tan davalarımı kontrol ederken ayrıldığım müdürlüğün 2013 deki açılan dava ile ilgili mahkemeden evrak istediğini ama mahkemenin taraf olmamaları nedeni ile istenilen bilgileri göndermediğine dair yazı gördüm.ancak idarenin yazısı sisteme yüklenmediğinden neyi niçin istediklerini göremedim.
1-mahkemeden idarenin yazısının bir nüshasını isteme hakkım var mı?
2-idare hakkında taraf olmadıkları bir dosya hakkında bilgi isteyerek hakkımda istihbarat yaptıkları nedeni ile suç duyurusunda bulunma hakkım var mı?

bu konularda yardımlarınız için şimdiden sonsuz teşekkür ederim...
saygılarımla...