+ Konuyu Yanıtla
1 den 1´e kadar toplam 1 ileti bulundu.

Konu: Sabim şikayet cevap verme süreci

Sabim şikayet cevap verme süreci Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Sabim şikayet cevap verme süreci

Merhaba

Aşağıdaki makalemi aynen sabim'e gönderdim.

DEVLET HASTANESİNDE SKANDAL
    13/04/2017 tarihi sabah namazı saatinde sol ayağımda şiddetli ağrı ve uyuşma ile uyandım.
    Ağrı ve kramplar nedeni ile öğle saatlerine kadar kan sulandırıcılar ve ağrı kesiciler aldım.
    Ağrılarım ve uyuşmalarım dayanılmaz bir hale geldiğinde İstanbul Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi polikliniğine başvurdum.
    Uzman Doktor Y..... P... muayeneye aldı. Muayenesi neticesinde sol ayak arkasında
    Nabız olmadığını ayağın soğuduğunu söyledi ayak damarınız tıkanmış dedi ve kan tahlili istedi . İnşallah bu gün bu işi bitireceğiz dedi. Kan sayımı 14:25 de sonuçlandı.
    Uzman Doktor Y..... P....’ın odasına girdim.
    Suratını ekşiterek bu gün tamamlayalım dedim ama olumsuzluk var dedi.
    Dedim hocam durum nedir.
    Kan tahlili sonucunda Kreatin değeriniz 1.36 bu da böbrek yetersizliğine delalet ediyor .
    Hastanemizde böbrek diyaliz ünitemiz yok biz BT Anjio’ya alırsak kontrast madde yüzünden böbreğiniz iflas eder bizde müdahale edemeyiz dedi.
    Peki hocam ne olacak dedim. Çok acil olarak tam teşekküllü bir devlet hastanesine Nefroloji olan bir hastaneye başvurmanız gerekli dedi.72 saat içinde müdahale edilip damarın açılması gerekir aksi halde kan pıhtılaşır ve tedaviniz mümkün hale gelmez ayağınız gangrene çevirir dedi.
    Dedim hocam ben bu gün aşırı miktarda ağrı kesici kan sulandırıcı ve tansiyon haplarımı aldım bu yüzden kreatin yüksek çıkmış olabilir 1-2 saat sonra tekrar kan alsak dedim.
    Değişen bir şey olmaz siz acilen Bakırköy Sadi Konuk hastanesine başvurun orada nefroloji var dedi.
    Akşam olduğu için sabah erkenden Bakırköy Sadi konuk hastanesine gitmek için plan yaptım.
    14/04/2017 saat 11:30 da hastaneye başvurdum. Op. Dr A.. A.... K....’ya yönlendirildim.
    Muayene etti ayakta nabız olmadığını söyledi. Doopler için radyoljiye sevketti. Radyoloji raporu 15:47 de teslim edildi. Sonuç: Sol popliteal arterde RDUS ve Spectral incelemede akım saptanamadı.
    Radyoloji Doktoru Ass DR E.... Y.. ‘e sorduğumda politeal atar damarın diz bölümünden tamamen tıkandığını öğrendim.
    Radyoloji raporu ile beraber Op. Dr A.. A.. K...’nın odasına gittim.
    Raporu inceledi ve Mehmet Akif Ersoy hastanesinden aldığım kan sonuçlarına bakarak Böbrek değerlerimin sınırda olduğunu ve Nefroloji görüşü için Nefrelojiye sevketti. Not olarak da yazdığı yazıyı verdi. Not şöyle: Kr 1:36 olan hastaya BT Anjio planlanmaktadır önerileriniz rica olunur.
    Dedim hocam bu kan tahlili Mehmet Akif Ersoy hastanesinin ve dün yapıldı çok ilaç aldığım içindir sizde buradan bir kan tahlili isteyin zira benim böbrek sorunum hiç olmadı dememe rağmen hastanesinde yeni bir kan tahliline gerek duymadan Nefrolojiye gönderdi. Nefroloji mesaisi bittiği ve araya cumartesi Pazar girdiği için nefroloji görüşü 17/04/2017 tarihine sonrasına kaldı.
    Pazartesi sabah erkenden Nefroloji görüşü yazısını aldım. Op DR A.. A... K...’nın
    Yanına gittim raporu verdim. Tamam şu anda yoğun bakımda yer yok telefon numaralarınız bende kayıtlı 1-2 gün içinde yatak boşalacak sizi BT anjio’ya alıp hemen Anjio ile müdahale edip tıkalı damarı açacağız dedi ve evime gönderdi.
    1 hafta geçti aramadı. 10. gün sonra yakınlarım hastaneye gitti durumu çok ağır ağrıları dinmiyor ayakta ödemler oluşmaya başladı halen aramadınız demişler. Doktor tamam benim notlarımda var yatak boşalınca ben size haber vereceğim diye geri göndermiş.
    15. Gün dayanılmaz acılar ve ödemle DR Sadi Konuk Hastanesi Acile giriş yaptım.
    Ass DR O.... T.... Uzm Dr M.... A...’a havale etti.
    Uzm DR M.... A... gecikmişsiniz 15 gün geçmiş deyince Op DR. A.. A... K....’nın boş yatak yok diyerek beni bu güne kadar oyaladığını söyledim.
    Olurmu abi bölümün eğitim görevlisi A... Ak...’e bile her hafta 8-10 yatak ayırıyorlar nasıl yer yokmuş dedi.
    Kan tahlili istedi ve gelen sonuca gülerek sizin kreatin değeriniz 0.6 son derece normal böbreğinizle bir sıkıntınız yok ki dedi . Dedim hocam zaten ben günlerdir yeni kan tahlili diyorum kimse dinlemiyor ki dedim.
    Tamam sizi derhal acil BT ANJİO ya aldırıyorum dedi ve BT Anjiom çekildi.
    BT Anjio sonucunu inceleyerek yatış isteyeceğim balon ve iğne ile sorunu çözeceğim dedi.
    Recete yazarak acil servisten beni taburcu etti ve 2 mayıs 2017 tarihinde sabah aç olarak servise yatmam ve sabah anjio yapacağı için bilgilendirdi.
    2 mayıs 2017 sabah saat 09:00 da hastane tarafından arandım yatışınız var geliyormusunuz dediler. Dedim şu anda hastane otoparkındayım 10 dakikaya servise yatmak üzere geliyorum
    dedim ve saat 10 da yatışımı sağladılar.
    Bir gün önce akşam yemeyi kesmiştim. Saat 17:00 kadar aç olarak bekledim. 17:05 de hemşire bankosuna gidip halen Anjio ya alamadılar açım dediğimde Anjio iptal edildi dediler.
    Dedim ben 24 saattir açım neden doktor bana anjionun iptal edildiğini bildirmedi beni hasta hasta bu saate kadar bekletti ve şimdi iptal edildi diyorsunuz sormasam bir 24 saat daha aç bekleyeceğim başhekimliğe şikayet edeceğim dedim ve odama geldim.
    10 dakika sonra hemen ameliyat elbiseleriniz giyin Anjio ya gireceksiniz diye geldiler. Apar topar çıplak bir halde servis yatağı ile anjio bölümüne indirildim.
    Anjio girdikten sonra tanımadığım ancak resmini görürsem bu diyeceğim şişman bir doktor geldi yanıma. Sizin durumunuz ne dedi.Sol politeal damarımın tıkalı olduğunu M... A...’ın anjio yapacağını söyledim. Ne zaman ayak damarınız tıkandı dedi. Dedim 17 gün oldu. Abi 17 gün bu bacak durmaz ki siz çok gecikmişiniz dedi. Dedim müdahale yapılsın benim bu duruma gelmeme sebep doktora da dava açar şikayet ederim dedim.
    Hiç konuşmadan yanımdan ayrıldı.
    1 saat sonra Uzm Dr M.. A... Anjio bölümüne giriş yaptı ve bana bakmadan telefonu ile oynayarak kamera odasına girdi.yaklaşık 1.5 saat sonra suratı kıpkırmızı bir şekilde çıktı yanıma geldi. Ben size kızgınım dedi. Dedim Hocam hayırdır şimdi sizin dosyanızı getirtiyorum imza verin ve çıkış yapın ben size anjio yapmıyorum dedi.
    Dedim hocam hayırdır? Dedi siz beni şikayet edip dava açacakmışsınız bende size Anjio yapmıyorum dedi.
    Dedim Hocam benim sizinle alakalı ne sıkıntım var ki ben beni bu güne kadar oyalayan Op. Dr A... A... K...’ya dava açacağım dedim. Hıı haklısınız ben yanlış anladım o zaman tamam birazdan sizi anjio’ya alacağız dedi.
    Yarım saat sonra Anjio bölümüne elinde 1 kutu lahmacun 3 kutu Pide ve poşette yeşilliklerle içecekler olan kurye girdi şişman olan doktor kredi kartı ile ödeyip lahmacun ve pideleri teslim aldı 1 numaralı Anjio odasına girip 45 dakika pide lahmacun partisi yapıp çıktılar.
    Bu bölümde kameranın görüşü çok açık. Hastanenin o saatlerdeki kamera kayıtları incelendiğinde beni 3.5 saat çıplak beklettikleri ve lahmacun pide partileri delil olarak görülecektir.
    Bu arada beni şikayet edeceksiniz dosyanızı getirteceğim imzalayıp çıkın ben müdehale etmiyorum lafı beni strese soktu şişman olan doktor geçerken getirin benim dosyamı imzalayıp çıkmak istiyorum benim artık size güvenim yok siz beni öldürürsünüz diye bağırdım. Uzm Dr M... A.... tamam abi sorun yok seni hemen anjioya alıyoruz diye 3.5 saat sonra beni Anjio odasına soktular. Hemen Yüzüme kadar örtü örtüldü başlıyoruz kolay gelsin arkadaşlar
    deyip kasıklarımda aort damarımı el yöntemi ile buldular giriyoruz demesiyle sürtüşmeden yükselen tansiyonum tavan yaptı ve titremeye başladım. Hemen yüzümü açtılar ne oluyor dediler. Dedim lokal uyuşturma veya sakinleştirici yapmayacakmısınız dedim hayır direk gireceğiz dediler. Sanırım tansiyonum 24 lere yükseldi ve bedenim sarsılarak titremeye başladı. İptal ediyoruz arkadaşlar yarın ameliyathanede yapalım dediler ve örtüyü kaldırdılar.
    Beni sakinleştirmeye çalıştılar. Hemen servise götürdüler orada yapılan tansiyon ölçümünde tansiyonum 21 di.
    2 adet Multi Therapy cihazı bağlayıp karışımlardan oluşan infuzyonlar verilmeye başladı.
    4/05/2017 Tarihinde refakatçımı karşılamak üzere hastane kapısına çıktım ve Uzm. Dr M..... A...’ı gördüm. Dedim hocam benim durumum ne olacak geldiğimiz nokta nedir halen ameliyathane de anjio da gerçekleştirmediniz dedim.
    Sizin durumunuz kritik tedavi geç başladığından ötürü sadece ayağınızı kesmemeye direniyoruz dedi. Dedim Anjio yu bari yapalım. Hayır çok geç kalındı o 2 gün önce de iyi ki yapmamışız diz altı damarlarda kan pıhtılaşmış açsaydık bile pıhtı atar başka seylere sebep olabilirdik zaten körlemesine girecektik dedi.
    Durumunuzda olumlu bir gelişme yok dedi.
    Pisikolojim bozuldu . Hastaneye girmeden önce yemin edip bıraktığım sigara geldi aklıma o moral ile geçen birinden sigara isteyip yaktım. 5 dakika sonra Uzm Dr M... A.... 5 metre ilerimden geçerken beni gördü ve yanındaki arkadaşına bak bu herifte taburcu edilecek deyip gülerek geçti gitti.
    Sabah vizitesinde odaya 5 doktor girdi. Uzm Dr M... A... ve diğerleri.
    Uzm Dr M... A....’ın yanında bulunan doktor durumumu sormadan sigara içmişin sen dedi.
    Dedim evet hocam kendisi de burada Bana dün durumumun çıkılamaz hale geldiğiniz bana anlatan Uzm Dr M... A...’ın söyledikleri pisikoljimi bozunca 1 tane yoldan geçen birinden sigara temin edip 1 fırt çektim ve attım dedim.
    Kapı çıkışındaki doktorlardan biri iyi işte ya gönderin sigara durumunu da Sağlık bakanlığına rapor olarak bildirin diye çıkıp gittiler.
    7/05/2017 saat 17:00 de uzun boylu bir doktor odama geldi durumun nasıl diye sordu. Dedim hocam bu gün daha iyi gibiyim dedim. Ohh Ohh yarın daha iyi olacağına emin olabilirsin dedi ve gitti.
    10 dakika sonra hemşire geldi ilaçları kesin yarın taburcusunuz dedi.
    Anlam veremedim.
    Sabah saat 10:30 da 618 numaralı odanın kapısına biri geldi Turgay sensen dedi. Evet dedim.
    Allergi var sende dedi. Dedim ne allergisi. Yane kızarma morarma dokanan bişiy?
    Sen kimsin doktormusun dedim. Doktor olmasam ben ne soram dedi.
    Dedim sen Türk’mü sün?
    İngilizce , Rusça , Çince , Kürtçe konuşabiliriz ben bu dilleri biliyorum dedim. Gonuşacak
    Bişe yok dedi gitti.
    Peşinden gittim sen alerjim olan şeyleri mi soruyorsun dedim. Evet dedi. Penisiline karşı alerjim var dedim. Tamam ben reçet yazdı sana penisilin yok dedi.
    Bu doktorun ismi Ass DR B.. S...
    Hemen yanında oturan sekreterlik bankosundaki hanım elime evrakları uzattı taburcusunuz dedi.
    Dedim ben daha tedavi görmedim ki. Ben bilemem sizi taburcu ettiler dedi.
    Evrakları aldım odama geldim.Epikrizde Hasta tedaviyi Kabul etmedi. 3. sayfasında ise hasta gözlemi bölümüne
    Ass DR B... S.... notları olarak 3 kere sigara içmişim gibi gözlem notu düşülmüş.
    Hiddetle Ass DR B.... S.... ya gidip sen beni yeni tanıdın nerede gördün sen beni sigara içerken dedim gördüm dedi. Dedim nerede ne zaman gördün? Gördüm dedi.
    Bu adamı yabancı diye günah keçisi yapıp epikriz raporunu buna yazdırmışlar.
    Kendileri böyle bir yalanı göze alamadıkları için B.... S....’ya gözlem yazdırıp bu adamı harcamışlar.
    Gelinen son noktada
    Ülkenin Birliği Ve Vatanın Bekası’nı yıkmaya çalışan.Polisimizi , Askerimizi vatandaşlarımızı şehit eden şerefsiz Teröristleri bile ettiği Hipokrat yemininden ötürü koşulsuz tedavi eden ve etmek zorunda olan Doktorlarımıza rağmen ülkesine feda olmaya hazır Vatanperver bir Türk vatandaşı olarak hiçbir operasyon yapılmadan 3-5 doktor tarafından ayağım kesilmeye terk edilerek 8/05/2017 tarihi saat 13:00 de düzmece epikriz raporu ile topal olarak hastaneden atıldım.

Aynı gün facebook hesabımdan bu makaleyi dostlarımdan birinin de başından geçmiştir belki bana yardımcı olur diye yayınladım.

29 gün önce Koç Ünv. den bir profesör buldum adam ben açarım damarı dedi. ve 14.000 TL ye şaka gibi açtı.
    Borç buldum ödedim.

55 gün sonra sabimden cevap verilmediği için 184 ü aradım ve bahsi geçen Doktorlar tarafından konuyu sosyal medya'da paylaşıp halkı kin ve nefrete sürüklemek ayrıca doktorların kariyerlerine zarar vermekten tarafıma suç duyurusunda bulunulduğu için konunun araştırma ve cevabının tarafıma sadece avukatım aracılığı ile alınacağı bilgisi e-mail olarak gönderildi.

Avukat tutacak mali gücüm yok. Ve sabim cevabını tabipler odasına da şikayet etmem için edinmem gerekli.Sürem geçiyor. Bundan sonra ne yapabilirim bu araştırma neticesini nasıl edinebilirim?

Saygılar.

Hukuki NET Güncel Haber

Sabim şikayet cevap verme süreci konulu yargıtay kararı ara
    Sabim şikayet cevap verme süreci konulu hukuk haber
    Konu Skandalzade tarafından (10-07-2017 Saat 22:11:51 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php136223-Sabim-sikayet-cevap-verme-sureci

sabimin verdigi cezalar

sabim

Forum