arkadaşlar 2 ay önce evimi bir kişiye kira kontratı yaparak aylık olarak kiraya verdim. ilk kırayı elden aldım .sonradan öğrendim ki adam emlakçıymış 10 gün sonra evi başkasına kiraya vermiş.... üstelik benim imzamı taklit ederek yapmış bunu ve şahıslardan bir yıllık kira bedelini elden almış. şimdi buradan yola çıkarak. kira sözleşmemizde ev üçüncü kişilere kiraya verilemez ve devredilemez maddesi var zaten bu konuda rızamda yok ...bu madde otomatik olarak emlakçı şahısla yaptığım kontratı iptal eder mi yoksa bunun için mahkemeye mi başvurmam lazım.. sahte imzayla yapılan kira sözleşmesi iptal olur sanırsam. yani bunları iptal ettirmek için tek tek mahkemeye mi başvurmam lazım yoksa şahısa evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık suçlarından savcılıkta şikayetçi mi olmam lazım? o zaman ilk ve ikinci kontratı iptal edecek bir sonuç çıkar mı? emlakçı şahısı biraz sıkıştırınca kirayı vereceğini söyledi ve kirayı fesh edilecek bir kağıt imzalayacak. bu şekilde yeterli olur mu sizce ? teşekkürler şimdiden