İyi günler

Bir bankadan çekilen krediye istinaden kredi koruma işsizlik sigortası yapıldı. Bir süre sonra işsizlik durumu söz konusu oldu. Bankanın anlaşmalı sigorta firması arandığında bağzı belgeler talep edildi. Bu belgeler teslim edildikten sonra tazminat talebim için olumsuz 'red' kararı alındığını mail aracılığı ile iletti firma tarafıma. Nihai kararda söz konusu işyeri ile halen çalışıldığının tespit edilmesi olarak bir not düşülmüştür.

-İşyeri ile ilgili bir münasebetim kalmamıştır. İşyerinden bununla ilgilil yazılı ve sözlü olarak beyan da alınabilir.
-İşyerinden ayrılma tarihinden sonra işyerine kullanılan hat ve teelfon teslim edilmiş olup akabinde kendi adıma yeni hat almış bulunmaktayım, sözleşmesi de mevcut
-Ayrıca oturduğum sitede kameralar mevcut çalışmadığım zaten kamera kayıtlarınca ortadadır
-Sosyal medya ve whatsapp iletişim kanalları ile satış yapan bir firmada çalıştığım ve resmiyette de satış müdürü olduğum için firmada çalıştığım süre boyunca bu hesapların isimleri adıma düzenlenmiştir. Söz konusu hesaplar 2015 yılında açılmış olup ben işyerine 2016 yılında başladım. Ayrıca firmalarda kayıtlı olan mail adresim üzerindeki sosyal medya hesapları da farklıdır ve satış ürün ile iligli hiçbir bilgi bulunmamaktadır.
-İşyeri işten çıkışımın akabinde isim değişikliği için facebooka başvuruda bulunmuş ffakat gecikmeden dolayı facebook değişikliği 21 haziranda gerçekleştirmiştir. Firmadan red kararı ise 23 haziranda gelmiştir.
-Bu süreçte istanbuldan işyerine ziyaret amaçlı sigorta yetkilisi gelip bilgiler sormuş, geldiği sırada orda olmadığım gibi gerekli bilgileri de öğrenip gitmiştir. Bunun üzerine yine de bu akrarı verdiler.
-Sigortalı olarak hiçbir yerde çalışmıyorum ve işkur ödeneklerimi düzenli olarak alıyorum, dekontları da mevcuttur.
-Ayrıca firmada maddi olumsuzluklar yüzünden kapanma kararı aldı ve personel tahlyesi gerçekleştirdi, söz konusu facebook hesaplarında 2 ayda toplam 5 ürün belki paylaşılmıştır, bırakın beni firma şu an aktif değil zaten.

Bu durumla ilgili tahkim kuruluna başvuracağım, konu ile ilgili bilgisi olan ve yardımcı olmak isteyen kişilere şimdiden teşekkürler.