Daha önce mera arazisi sebebi ile 5 yıllık bir hapis cezası almıştım ve bu ceza paraya çevrilip 5 yıl süresi ile başka bir şuça karışmamam gerektiği söylenmişti. 5 yılın dolmasına 7 ay kala basit tehdit suçundan ifadem alındı. Ve savcı kovuşturmaya gerek olamadığına karar verdi. Daha sonra karşı taraf tekrar savcılığa başvurmuş ve yeni bir kağıt daha geldi. Soruşturma evrakı incelendi yazıyor . Ve bu sefer yine aynı iddia da bulunulmuş. Bu sefer dava açılmış. Olayın gerçekleştiği esnada babamın evinde idim. Ev kalabalıktı dışarıdan 7 tane yakın ve uzak akaraba olan misafiri vardı babamın. Şimdi bu misafirleri tanık olarak göstermek istiyorum. Olayın detayına inersek kardeşimle boşanmak üzere olan bir adamın kardeşi ile yaşadık bu olayı. Beni kendisi aradı ve boşanma ile ilgili olarak konuştuk ama boşanma davasında zaten bizim lehimize devam ediyordu sonra o beni onun aramasına rağmen benim tehdit ettiğimi iddia etmiş ve iki tanede şahit göstermiş. İlk savcı zaten kovuşturmaya gerek olmadığını beyan etmişti yeni gelen kağıtta da not olarak bu yazıyor. Şimdi ben bu şahitlerin ifadesinin alınmasını istiyorum ne yapayım. Avukat tutmama gerek var mı? asliye mahkemesinde imiş duruşmam. Nasıl bir yol izleyeyim.