Merhabalar, babamın e-devletinde sgk sorgulamak için giriş yaptık bu sırada iş bittikten sonra sisteme bakarken adalet bakanlığı dava dosya sorgulama bölümüne öylesine bakayım derken karşımıza bir icra dosyası çıktı.

29 Haziran tarihinde TMSF alacaklı babam borçlu gözükmekte. TMSF karşılığında 2 avukat ismi geçiyor. Eve kağıt falan gelmediğinden hiç haberimiz yoktu.

UYAP üzerinden detaylara bakmak istediğimde 2000 küsür borç tüm masraflarla borç tutarı 2500 olarak gözükmekte.

Yazanlar:

Türü İlamsız Takip Yolu Genel Haciz Yoluyla Takip
Şekli ÖRNEK: 7 İlamsız Takiplerde Ödeme Emri
Tarih 29 haziran olarak geçiyor

Bunun üzerine e-devlet üzerinde yazan avukatların ismini googlede aratmak aklıma geldi ve sonrasında telefon numarası buldum. Aradığımda eski kapanan bankalara ait bir işlemdir dedi yarın döneceğini söyledi.

Ve bu sabah telefon ile dönüş sağlandı. 2000 yılında Demirbank'a ait bir kredi kartı borcu olduğunu bu zamana kadar faizle yükseldiğini belirtti. Ben ödemeyi yapalım kurtulalım dediğimde ise pazartesi mail ile detayları atacağını vakıfbanktan ödeme yapmamız gerektiğini söyledi. Ve şimdi ödemeyin fazla ödersiniz dendi.

Ancak babam o bankayla çalıştığını hatırlamıyor ama kesin olarak kredi kartı çıkarmadığından emin.Şimdiye kadar tek bir kredi kartı çıkarmış o da halen kullandığı kart.

Ne yapmamız gerektiğini sormak istiyorum. Ödesek kurtulur muyuz? Yoksa başka borçlarda çıkar mı?

Türü İlamsız Takip Yolu Genel Haciz Yoluyla Takip
Şekli ÖRNEK: 7 İlamsız Takiplerde Ödeme Emri - Eski No: 49 Esas Tutar 0,00
Alacak Miktarı 2.038,99 Tahsil Harcı 92,77
Vekalet Ücreti 326,48 Toplam Faiz 0,40
Masraf 0,00 BSMV Ücreti 0,00
KKDF Ücreti 0,00 KDV 0,00
Özel İletişim Vergisi 0,00 Yekün Hesap 2.458,64
Yatan Para 0,00 Bakiye Borç 2.458,64
Dosya Durumu Açık