3.12.1993 de
Turk bayanla Istanbul'da evlenip hemen beraber Amerika'ya donduk. Hanim bir hafta on gun icerisinde Istanbul'a kacti.toplam10-15 gun beraber evli beraber kaldik.
Uzakliklar hayat problemleri ve burada (New York'ta) ustune dusemeyisimden dolayi
16.9.1997 de
Istanbuld'a bosanma davasi actirabildim . Dava uzadi.
11.2.1999 da
Istanbul'da bosanma karari alindi. kararda para cezasi da oldugunu ogrendim bunu da hic odeyemedim. Kadini da kactigindan beri goremedim.

Bu arada evlendigim Turk bayanin kacisinin akabinde Amerika'da tansitigim yabanci bir bayanla yasamaya basladik ve evlenmeye karar verdik ve New York'ta ve evlendik.19 senedir beraber yasiyoruz 5.1.1997 dogumlu bir 20 yasinda bir kizim var ( evlenmeden cocuk yaptik Turkiye'de basanmayi beklerken)
evlenme tarihi
Ekim 13, 1998

Simdi Esimin ve kizimin Turk vatandasligina gecebilmesi icin evliligimizi New York Baskonsoloslugundan tescil ettirmeye kalkistim. Bana konsolosluk nufus isleri Turkiye'de bosanmadan burda evlenmis gorunuyorsun, sana mahkeme acabilirler dediler, ve bazi evraklar daha istediler ve dilekcemi geri gonderdiler .

Soru :
Bana kim mahkeme acabilir, ilk evlendigim bayan mi,Turk devleti mi?
Acalarlarsa ne icin acarlar cezasi var mi..
varsa ceza verirler?

Aciklayici olabilmek icin cok uzun yazdim kusura bakmayin
Bana yardimci olursaniz size cok minnettar kaliriz; Turkiye de iki vatandas kazanir.
Simdiden cok tesekkurler.

( Hurriyet'te okuduguma gore bir kişi Türkiye’de de evlenir ve hem yurt dışında (örneğin ABD’de) hem de Türkiye’de ayrı ayrı kadınlarla evli olduğu tespit edilirse “evli olmasına rağmen başkasıyla evlenme işlemi yaptıran kişi” olarak, Türk Ceza Kanunu yönünden 6 aydan iki yıla kadar hapis cezası var (Md. 230).
Ancak yine de hapse girmeyebilir çünkü iki yıla kadar olan hapis cezaları ertelenebiliyor!

Bu dogru mu?

Tel 1-608-807-8416