Merhaba,
8 daire ve 1 dükkandan oluşan bir apartmanın en üst kat iki dubleks dairesinden birinde oturuyorum. Yönetim bizim şehir dışında olduğumuz tarihlerde toplantı yaparak mantolama yapma karari aldı. Bize herhangi bir yazılı çağrı yapılmadı. Toplantı apartman panosundan duyuruldu. Telefonla kararımız soruldu. Mantolama istediğimizi duvar yalıtımı ile beraber cati yalitiminin da yapılması gerektiğini söyledik. Ancak yönetim çatı yalıtımına yanasmiyor. Diğer daire sahipleri de masrafa girmek istemedikleri için yöneticiden yana tavır gösteriyor. Apartmanın zemin kattaki deposunun tavanına ve dükkan tavanına 1.kattaki daireler isinabilsin diye yalitim yapılıyor. Bizim dairemizin de diğer dairelerle eşit şekilde isinabilmesi için cati yalıtımınin yapılması gerekiyor. Diğer dubleks dairede kiraci oturduğu için ev sahibi çok fazla önemsemiyor. Yani bunu apartmanda tek isteyen biziz. Tüm dış cephede hisse payından dolayı yüksek ücret ödediğimiz halde bizim ısınamamizi en çok etkileyen çatının yalıtımınin yapılmaması haksızlık doğurmuyor mu? Haksızlık varsa nasıl bir yol izlememiz gerekir?
Bizim alınan hiç bir kararda imzamiz yok, tüm daireler senetlerini imzaladı bir tek biz cati yapilmadigi için henüz senet yapmadık. Bu yüzden Mantolama yapan şirketle de tartışma içerisindeyiz.
Ayrıca çatının zaten 2 yıldır su yalıtımıyla ilgili problemi vardı. Yagmur yagdıginda çatı katindaki odalarin tavanları su alıyor. 2 yıldır yönetim bu konuyla ilgili bir şey yapmak istemedigi için tartışma halindeyiz. Hazır Mantolama yapılırken çatıya da yalıtım yapılsın istiyoruz ama anlaşamıyoruz.
Hukuksal olarak nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?