Değerli Hukukçular .
Ben bankacılık davalarında bilirkişi olarak görev yapıyorum. Aşağıda sigorta ile ilgili bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Saygılarımla.

Ahmet bey bir bankada çalışırken 2009 Mart ayında aniden emekli olmuştur. Banka da Ahmet beye kullandırdığı personel kredisinin kalan bedelini sigorta şirketinden talep etmiş ve anlaşma gereği şirket bankaya Nisan 2009 tarihinde ödeme yapmıştır. Bu tarihten itibaren Sigorta şirketi Ahmet beye bir türlü ulaşamamış ve Aralık 2009 tarihinde alacaklı sıfatıyla icra dosyası açılmıştır. Fakat bu güne kadar Ahmet beye 2009 mayıs ayından beri adres bilgi sisteminde kayıtlı olmasına rağmen herhangi bir tebligat yapılmamıştır. Mart 2017 tarihi itibariyle icra dosyası yenilenmiştir. Yukarıdaki bilgiler Ahmet Bey tarafından E-Devlet üzerinden yeni takip açılınca görülmüştür.
1- Sigorta şirketi ödediği risk için icra takibi yapabilirmi? Öncelikle tebligat yapılması gerekmezmi?
2- Sigorta işlemlerinde 2 ve 6 yıllık zaman aşımları vardı. Bu olayda geçerli değilmi?

Yardımlarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.