Merhaba;
Yaklasik 7 ay once actigim bosanma davamdan 4 ay sonra feragat ettim.
Avukatim nafakayi icra yoluyla tahsil ediyordu.

Ilk ay 500 tl + 330 tl vekalet ucreti olarak kesilen nafakami alamadim bu ucreti esim gelen teblig uzerine eft yapmis ve eft notuna icra dosyasinin numarasini yazmis.

Bir sonraki ay icra yoluyla yatirilan 1000 tl nafakami avukatim araciligiyla aldim. Ondan sonra da davamdan feragat ettim. Buna ragmen esimden ayda 500 tl olarak nafaka kesilmeye devam ediyor. Ilk yatirilan 870 tl ve son 3 aydaki nafakami alamiyorum. Icraya gidip nafakanin kesilmesi ile alakali kagit alip esimin is yerine goturduk, ozellikle "nafaka'nin kesilmesi" olarak belirtmedikleri icin bir sonraki ay tekrar kesinti oldu.

Icra'ya gittigimizde bizde boyle bir para gorunmuyor, esinizin calistigi yer bilir oraya sorun diyor, esimin calistigi birim de biz verilen icra hesap numarasina yatiriyoruz gerisini bilemeyiz diyorlar.

Sizden yardim istedigim konu:
*Ilk yatirilan nafakami nasil alabilirim, icra hesaba dusen para yok diyor, banka havale edildi yanlislik olsa geri donerdi para diyor.
*Nafakanin kesilmesini nasil durdurabiliriz, Icra'dan "Nafaka kesintisinin son bulmasi" seklinde yazili bir kagit alinsa maasindan nafaka kesintisi durur mu?
* 2. Nafakami aldim fakat davamdan feragat ettikten sonraki nafakalarimi neden alamiyorum?
Uzun oldu biraz dilim dondugunce anlatmaya calistim.Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.