Olay şu:camasir makinesi tamiri icin eve cagrilan tamirci makinayi acip incelemeye baslamis,ev sahibi "ne kadar tutar maliyeti ne olur once onu soyle ona gore tamir ettirecegim demis"tamircide once acmam lazim" deyip ise koyulmus.köy islerinin yogunlugundan dolayi o sirada ev sahibi isin basinda bekleyememis ve kisa bir sure sonra tamirci ev sahibini cagirarak "camasir makinesinin kartıni ve beynini degistirdim borcunuz 400 lira"demis.ev sahibi; en basta, maliyetin miktarina gore tamir ettirecegim diyerek tamirciyi uyarmis olsa bile,maliyet kendisine soylenmeden ve tamirin kabul edilip edilmedigi sorulmadan is bitirildigi icin itiraz etmis.olay aninda tartisma uzamasin diye 400 lira tamirciye verilmis ve tamirci evden ayrilmis.Ve daha ilk calismada makine yine ariza vermis ve is gormemis.daha sonra tamirci aranarak ariza bildirilmis oda"2 yil garantili tamir ediyoruz tamire gelicegim demis".sali gunu tamire gelecekmis; suan olay bu asamada.Şimdi ben bu asamada,maliyete gore, tamire devam edilmesinin kabul edilip edilmedigi sorulmadan tamir yapildigi icin hangi hukuki yola basvurabilirim?Bu durumda yeni makina fiyatlarinin nerdeyse yarisi olan tamir ucretini ben nasil geri talep edebilirim,sonradan tamirciye 400 tl verilmesi sonradan kabul anlaminami gelir?ucretimi geri istebilirmiyim?