bir universite hastanesinde saglik memuru olarak çalışmaktayım. hastanenin fakülte sekreterinin makamı malum partinin bürosu gibi calismakta. birinin selamıyla gelenin yanına memur görevlendirip işlemlerini hızlandırmakta. başhekim profesörler vb. herkese göz dagı vererek ceket ilikletmekte.

gectigimiz hafta bu şahsın oglu rahatsızlanmış. yanına personel görevlendirerek işlemlerini yaptırmak için gondermis. bende durumdan haberim olmadan kayıtlarının olmadıgını yaptırmasını söyledim gorevliye. görevlide bana "bunların hepsi aynı. ben bunlarlami ugrasacagim. baslarim boyle işe" diye arkamdan soylenerek cikti. bende pesinden gittim. sen hangi hakla tanimadigin birine boyle soyleyebilirsin kimsin sen kendini ne saniyosun dedim sesimi yukselterek. ve olaylar başladı.
çok yogun bir birimde calismaktayim. birimdeki cihazlar arizali olmasina ragmen hizmet vermek icin tabiri caizse ite kaka biseyleri yapmaya calisiyoruz asiri stres altindayiz. ve boyle insanlarla ugrasmak zorunda kaliyoruz. dogal olarak boyle reaksiyonlar gelisebiliyor zaman zaman. aradan almak zorunda kaldigimiz hastalar yuzunden diger hastalarla tartisarak islerimizi yapmak zorunda kaliyoruz.

bu yasadigimiz olaydan dolayi 1 haftadir calistigim birim aranarak "hala oradami calisiyor" diye telefonlar alarak mobbinge maruz kaliyorum. birim amirlerimle konustugumda benim nasil sartlarda calistigimi bildiklerinden destekliyorlar. ama bugun yanimda olaya sahit olan arkadasima sorusturma icin hazir bulunmasi icin davet gondermisler. yazida sahsin uzerine yurup hakaret ettigimi eklemisler. bu durumda bana ne yapmami onerirsiniz nasil mucadele ederim bunlarla bana yol gosterirseniz cok sevinirim.simdiden tesekkurler.