Merhaba saygı değer avukat ve forum arkadasları. İnşallah konuyu doğru yere açmısımdır.
Daha önce evlenip yurtdısına gıttım 2012 yılında bir kızımız oldu Almanyada ve eşim Türk vatandası. Kızımız hem Türk hem Alman vatandası.
2014 yılında Türkiye ye dönüş yaptık bu arada eşimle aramızda sorunlar oldu hem benden kaynaklı hem eşimden kaynaklı. Oturup eşimle konustuktan sonra Almanyaya geri dönmeye karar verdik. 8 aydır eşim Almanyada çalısıyor ev tuttu ve bende 27.02.2017 tarihinde aile birleşimi için izmir Alman konsolosluguna vize başvurusu yaptım. Eşimden evrak istediler O çeşitli bahanelerle beni oyaladı evragı göndermemek için.
8 aydır kızım Türkiyede benım yanımdaydı. Ama aramız gayet ıyıydı konusmalar davranıslar hersey cok ıyıydı.
30.03.2017 tarihinde kızımızı Anneannesı ve dededı yurtdısına götürebilir diye noterden muvafakatname verdim. 06.04.2017 tarihinde kızımı haberım varken götürdüler Almanyaya. Çocuğun gittiği gün annesi telefonları açmamaya mesajlarıma cvp vermeyeye başladı. Dün artık beni istemediğini ayrılmak istediğini boşanma davası açacagını vize içinde gerekli işlemleri yapmayacagını söyleyip telefonu suratıma kapattı.
Maddi durumum şuan cok kötü avukata gidip danışma imkanın yok.

Nasıl bir yol izlemeliyim bir baba olarak kızımı nasıl geri alabilirim. Çocugu kendi iznimle gönderdim ama eşim 8 ay boyunca sadece benimle oynamıs. Olay yenıyken ne yapabilirim Allah rızası için yardımcı olun lütfen