Merhabalar;

Bana yaklaşık 320.000 TL kadar borcu olan vatandaş vermiş olduğu taahhüdü, ihlal ettiği gerekçesi ile Tazyik hapsine çarptırıldı. İtiraz etti ve karar kesinleşti. Bu vatandaş bu süreçte Kıbrıs'ta iş buldu ve şu anda orada çalışıyor. Karara itiraz edene kadar ulaşabildiğimiz bu şahıs karar kesinleştiği gün itibariyle hiç bir şekilde ulaşılamaz oldu. Bu gibi dosyalarla uğraşan farklıca avukatlardan fikir almak maksadıyla buraya yazmaktayım. Kendi avukatım bu süreci yüksek sorumluluk bilinci ve inanılmaz güzel yürüttü ve hala yürütmeye devam ediyor. Fakat bu şahsın orada çalışmakta olduğu şirkete maaş haczi göndermek dışında yapabileceğimiz bir şey kalmadığını ifade ederek artık beklemekten başka çaremiz yok demektedir. (Tabi sınır dışı ettirme olayını da araştıracak.) Bu konuda beyin fırtınası yapabilmek adına fikri olan kişilerin ve daha önce buna yakın olay başına gelmiş olan kişilerin fikirleri benim için çok önemli. Paylaşımda bulunabilecek avukat veya bu konu hakkında bilgi sahibi olan kişilere şimdiden teşekkür ediyorum.

Saygılarımla