Merhabalar,
Haziran 2016'da 3 kişi Kadıköy/Acıbadem'de bir daire kiraladık. Ancak dairenin olduğu apartman ve çevresi kentsel dönüşümdeymiş ve maliklere Ağustos 2015'ten beri tebligatlar gelmekte, ek süreler verilmekteymiş. Yaklaşık 1 ay önce apartmana belediye tarafından asılan tebligat sayesinde durumdan haberimiz oldu. Belediye asmamış olsa hala da bilgilendirilmeyecektik. Ev sahibi de emlakçı da bize bunu söylememişti. Tebligata göre 15 gün içinde tahliye yapılması gerekiyor. Fakat yurt dışında yaşayan malikler de olduğu için yıkım muhtemelen yaz sonu yapılacak.
Diğer 2 kişi, sözleşmeyi feshedip çıktılar, ben ortada kaldım. Sözleşme 3'ümüzün üzerineydi. Sizlere ilk sorum şu an sözleşmeyle ilgili durumun ne olduğu.
Bu durumdan sonra son ayın kirasını vermedik. Depozitomuzu istedik, vermedi. Ben de bulduğum bir evi depozitom verilmediği için kaçırdım.
Şimdi de ev sahibi beni arayıp sıkıştırıyor. Tüm kirayı benden alacağını söylüyor. Ama zaten sözleşme 3 kişinin üzerineydi. Bunu yapabilir mi? Bir de ayıplı malı bize kiraladığı için haksız değil mi? Ne yapmalıyım, haklarım neler? Uzman birinin yol göstermesine ihtiyacım var. Bir yandan yoğun bir şekilde okuluma devam ediyorum ve başıma bir şey gelirse diye korkuyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.