+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Devlet hastanesi beni Diyalizden Kovdu

Devlet hastanesi beni Diyalizden Kovdu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Devlet hastanesi beni Diyalizden Kovdu

selam istanbul'daki en buyuk devlet hastanesinden birinde diyalize giriyorum
    ben 4 senelik diyaliz hastasıyım haftada 3 gun 4 saat diyalize giriyorum
    Bundan 7 gun önce diyalize girdigim devlet hastanesinde yastıklar ve carşaflar degişmiyordu
    ve diyalizde kullanılan gazlı bezleri hastaların önune konmuş ve hastalar cıplak elle bu gazlı bezleri
    paketliyolardı işin en acı tarafı bu gazlı pezleri paketleyen hastalar paketlemek icin kucuk torbaların agzını acmak icin ellerine tüküruyolardı hemşire ve doktorların gözu önünde bende sorumlu hemşireye gittim durumu anlattım
    bu gazlı bezleri bu sekilde hastalara paketlettiriyorsunuz guzel ama bu hastarın elinde elviden yok ustelik ellerine
    tükürüp gazlı bezleri tukurdugu eliyle tutup paketliyolar siz bu gazlı bezleri bize kullanıcaksınız
    bize baskaısnın hastalıgı bulaşırsa ne yaparız biz diye kendisinden yardım iztedim
    tamam ben ilgilenicem dedi ve aradan 2 gun gecti
    diyalizden cıkarken bekleme salolunda yine aynı şeyle karşılaştım hemde yine doktorların ve hemşirelerin gözu önunde
    ellerine tüküre tükure gazlı bezleri paketliyolardı hastalar
    eve geldim 184 saglık bakanlıgı hattını aradım durumu anlattım biz gerekli yerleri arayıp durumla ilgilenicez dediler
    ve bu cuma gunu diyalizden cıktım tam kapıdan cıkıyorum doktorum geldi
    elinde bir kagıt ile saruhan senin epikirizini hazırladım artık burda diyalize girmiyceksin
    seni burdan alıp ana binadaki diyaliz bolumune gönderdik dedi
    doktor hanım ben sizden epikiriz istemedim beni burdan kovuyormusunuz diye sordum
    suratıma pişkin bir şekilde gülüp onu uzman doktara git sor deyip epikirizi masaya bıraktı
    bende dedimki doktor hanım ben sizden epikiriz istemedim ben bu epikrizi almam dedim ve almadan eve gittim
    eve geldim 184 saglık bakanlıgını aradım durumu anlattım
    2 gun önce hijyen kuralarına uymadıgı icin diyalize girdigim devlet hastanesini size şikayet ettim ve
    2 gun sonrada beni burdan kovdular dedim ne yapmam gerek diye sordum
    ama bana geri dönuş yapılmadı daha
    burdan gerekli bilgisi olan kişilere soruyorum benim ne yapmam gerek
    yarın yani pazartesi sabah saat 8 de diyalize girmem gerekli ?

Beni istemedigim başka binadaki diyaliz bölümüne Gönderme hakları varmıdır
    ne yapmam gerekli ?

ben alo 184'dü arayıp bunları şikayet ettim diye bana bunu yapıyolar hem hijyen kurallarına üymayıp hastaların saglıgını tehlikeye atıyolar hemde bu durumu saglık bakanlıgına bildirdim diye beni resmen kibarca kovuyolar ne yapmam gerekli ?

her 184'dü arayıp yardım istiyen hastayı kovacaklarsa neden saglık bakanlıgı bu 184 hattını kurdu?

Hukuki NET Güncel Haber

Devlet hastanesi beni Diyalizden Kovdu konulu yargıtay kararı ara
    Devlet hastanesi beni Diyalizden Kovdu konulu hukuk haber
    Konu SARUKAN tarafından (09-04-2017 Saat 13:03:23 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Devlet hastanesi beni Diyalizden Kovdu

Konuyu Daha açık bir şekilde anlatan dilekçe ile

Cumhurbaşkanlığı'na
    BİMER'e
    Sağlık Bakanlığı'na
    İlk Sağlık Müdürlüğü'ne
    Valiliğe başvur

yapabileceklerin bunlar ve sağlığında olumsuz bir şey olması halinde Dr'u sorumlu olduğunu diyalizde ki personel keyfi bir hal içinde olduklarını vs. ekle.geçmiş olsun.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şikayet takip süresinde de kendi sağlığınız için, belirtilen yerde tedavinize devam etmeniz sizin açınızdan doğru olan hareket olacaktır.
    Gitmeyip inat etmekle kendinize karşı yaparsınız en byük hatayı.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bugun hastanenin ana binasına diyalize girmek icin gittim ve uzman doktor geldi
    bana bagırdı cagırdı hemde oyle bir bagırdıki 4. kattaydık giriş katından
    doktorlar hemşireler guvenlik geldi ne oluyor diye
    sen bizi şikayet ettin bak bakalım ben senle nasıl oynuycam diyerek
    beni ordanda kovdu bagıra cagıra elini masaya oyle bir vurdiki
    binada oraya gelmiyen doktor kalmadı
    sonra cıkartın bunu ben bunu burda diyzlize sokmam
    cok suyu iciyor dedi
    doktor bey evet cok su iciyorum ama bilerekmi iciyorum
    ben istermiyim saglıgımı tehlikeye atayım sen bilerek iciyorsun deyip
    ben cok su icen bir hasta oldugum icin ictigim suyu bana karşı kullandı
    nasıl olsa sen diyalize geliyorsun biz sıvını cekiyoruz sende keyfine gore su iciyorsun deyip
    ordaki guvenlikten tutanak kagıdı istedi beni diyalizden cıkarttırdı ordaki doktorlar yapmayın
    dedi oda sorumluluk tumuyle bana ait cıkratın bunnu burdan burda bu diyalzi giremez deyip
    tutanak yazmaya gitti tutanakta ne yazdı bilemiyorum
    sonra geldi bunun kanını alın duruma gore diyalize alıcaz dedi
    kanımı aldılar ben orda 3 saat kan tahlilini bekledim
    kan tahlili geldi potasyumum yuksek cıktı
    potasyumum dusuk cıksaydı beni diyalzie almıycaktı
    ölum tehlikesi oldugu icin beni diyalize aldı ve sonra tutanagı doldurdu
    guvenlige verdi tutanagı icinde yazıyor bilemyorum
    diyaliz cıkışında hastane polisine gittim zaten oraya gelen polis ordaydı
    tutanaga bakan polis gittim
    memur bey tutanagı okuyabilirmiyim veya foto kopisini verimisniz dedim
    tutanak bana gelmedi tutanak karakola gitmiştir dedi
    karakoldan seni cagrıcaklar dedi
    madurken birden zanlı gibi oldum doktorlar işin prosüdürünü bildikleri icin
    benden şikayetci oluyor , bide doktor dediki bana o
    git beni savcılıga ver ben senin gibi
    bizi şikayet edenlerle cok ugrastım savcılık bana ne yapıcak gidicem imza verip gelicem dedi

şimdi ben eve yeni geldim 184 saglık bakanlıgını arayıp
    bugun başıma gelenleri anlatayımmı ne yapayım yada karakolamı gidip sorayım mı
    nedir ne degildir diye?
    Konu SARUKAN tarafından (10-04-2017 Saat 17:37:44 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

aradan tam bir hafta gecti 184 saglık bakanlıgından veya sorumlu hastanenin
    baglı bulundugu kamu hastaneler birligindende geri donuş yapılmadı
    bir haftadır eziyet cekerek diyalize giriyorum sabah 07;00 da gidiyorum hastaneye
    yer yok öglen saat 12;00 kadar bekle yer olursa alırız diyolar bir haftadır bu şekilde
    kendi hastalıgım yetmezmiş gibi birde bu eziyeti cekiyorum

Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

şuanda başımdan gecenleri ve cektiklerimi ve cekmekte oldugum sıkıntıları burda anlatmamın bi anlamı yok gordugum kadarıyla
    konu saglık olunca hicbir hukukcu ilgilenmemiş

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle durumunuza üzüldüğümü belirtir acil şifalar dilerim.Size zaten hukuken yapılması gereken her şey söylenmiş.Hukuk sistemi sizin şikayetlerinizi dikkate almıyorsa veya sizin beklediğiniz gelişmeler olmuyorsa biz buna ne yapabiliriz.

faysalx isimli üye yapılabilecekleri söylemiş.Başkada söylenebilecek bir şey yok.

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı faysalx rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Konuyu Daha açık bir şekilde anlatan dilekçe ile

Cumhurbaşkanlığı'na
    BİMER'e
    Sağlık Bakanlığı'na
    İlk Sağlık Müdürlüğü'ne
    Valiliğe başvur

yapabileceklerin bunlar ve sağlığında olumsuz bir şey olması halinde Dr'u sorumlu olduğunu diyalizde ki personel keyfi bir hal içinde olduklarını vs. ekle.geçmiş olsun.

Öncelikle durumunuza çok üzüldüm. Hakikaten Hasta iken böyle mevzularla uğraşmak kabul edilmez bir durumdur. Gelelim Hukuki açıdan ne yapılabilir:

Yukarıdaki kısımında alıntı yaptığım Kamu kurumlarına kesinlikle dilekçe vererek şikayetinizi yapınız. Bununla birlikte Kamu Denetçiliği kurumuna bir dilekçe ile şikayet başvurusunu yapınız ve Kamu Denetçiliği Yetkilileri ile telefon vasıtasıyla şifahi (Sözlü. ) bilgi vermeyi de ihmal etmeyiniz. Bu işlemleri bir Avukat marifetiyle yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız.

KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU SAYFASI:
    https://www.ombudsman.gov.tr/

Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ilgi alaka gösteren arkadaşlara çok teşekkür ederim
    benim başıma gelen bu olay başkasının başına umarım gelmez
    olayları toparlıyarak son durumu anlatmak istiyorum sizlere

183 saglık bakanlıgından bana geri dönuş yapılmadı
    baktımki durum saglık olunca kimsenin umranda degil
    saglık bakanlıgının bile umrumda degilsem vay halimize diyerek ne yapabilirim diyerek düşünmeye başladım

eski bir bayan arkadaşımı aradım durumu A'dan Z'ye anlattım
    bekle ben seni 1 saat sonra arıycam dedi aradan 1 saat gecti beni aradı
    ben şimdi bir avukat arkadaşa durumunu anlattım
    Avukat arkadaş ile birlikte gelicez o saglık düşmanı doktorla konuşucaz
    durumu anlayıp ne gerekiyorsa yapıcaz avukat arkadaş gerekirse savcılıga dava acıcak
    senin avukatlıgını para almadan yapıcak dedi

bunu bana söyleyince inanın gözlerim doldu dunyada hala birbirine cıkar teşkil etmeden yardım eden
    insanların olması okadar güzel bir duyguki tarifi anlatılmaz

o gün hastaneye gittim icimden dedimki ben bu hasta düşmanı doktorla son bikez daha konuşayım
    bakalım ne diycek ona göre bana yardım edicek avukata durumu anlatayım dedim

diyalize gittim sabah yer yok bekle dediler 4 saat bekledim sonra diyalize alındım
    aradan 1 saat gecti bizim doktor geldi doktor bey benim akibiyetim ne olucak diye sordum
    ne gibi dedi dedimki doktor bey beni burda madur ediyorsunuz
    diyalize geliyorum yer yok diyorsunuz bekle yer olunca girersin yer yoksa beklersin diyorsunuz dedim
    evet dedi burası acil unute burda işler böyle işliyor dedi
    dogrudur burası acil ünite ama beni buraya siz getirdiniz ben kendi istegimle gelmedim
    beni istegim dışında buarya getirip beni burda madur ediyorusnuz dedim
    yapacak bişey yok burda durumlar bu şekilde dedi

dedimki doktor bey bana bu şekildemi söyluyorusnuz banada sahip cıkan insanlara var
    benden cevap bekliyolar dedim

hasta düşmanı doktor dediki sana kim sahip cıkıyorsa ben burdayım gelsinler konuşalım
    dedi ve uzaklaşmaya başladı uzaklaşırkende vaybe sahip cıkanıda varmış gelsinler gelsin diye
    söylene söylene uzaklaştı

aradan 20 dak gecti ben tam bayan arkadaşa telefon acıp durumu anlatıcam
    baktımki bizim kabadayı doktor geldi yanıma yanında bir hemşire var
    hemşire hanım bu bizim hastamız bu hastamız madur oluyormuş bu hastamızı
    aşagı kattaki bölüme alıcaz bu bizim sürekli hastamız evide yakın zaten bu hastamız
    uyumlu ve sabahta erken geliyor diyerek birden geri vites yaptı

hemşire hanım dediki tamam doktor bey 5 gun sonra bir hastamız gidicek bir yer boşalıcak
    ben bu hastamızı 5 gun sonra aşagı kata alayım dedi
    hemşire hanım gitti bizim kabadayı doktor 5 gun sonra aşagı katta girersin
    zaten sürekli hastamızsın seni oraya alıcaz 5 gun burda iadere dersin deyip birden melek oldu bizim kabadayı doktor

ve 5 gun sonra aşagı katta diyalize girmeye başladım
    bizim kabadayı doktor arasıra yanıma gelip nasıl gidiyor bi sorun varmı nasılsın demeye başladı

bende durumu bayan arkadaşa anlattım sen nasıl istersen biz öyle yapıcaz Avukat arkadaş benden
    haber bekliyor istiyorsan gelip konuşalım doktorla istiyorsan şikayetci olalım sen ne dersen o şekilde yapalım dedi

düşündüm dedimki ALLAHIN'dan bulsun şimdilik bu şekilde devam edeyim bakalım ne olucak
    nasıl olsa başıma gelen herseyi 184 saglık bakanlıgına anlattım başka bişey yapmaya kalkarsa
    ozman siz devreye girersiniz dedim

şuanda kabadayı doktor bana bulaşmıyor herşey normale döndü
    kısacası Telefon actıgım bayan arkadaşım ve onun Avukat arkadaşı bana yardım eli uzatmış olmasalardı
    durumum ne olurdu bilemiyorum

burda şünü görüyoruzki bir insana yardım eli uzatılınca birlikten kuvet dogar kelimesi aklımıza geliyor
    ALLAH arkadaşımdan ve onun Avukat arkadaşından Razı olsunki hic terettüt etmeden bana sahip cıktılar
    Konu SARUKAN tarafından (27-02-2018 Saat 00:13:52 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: