+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Evin küf durumu ve bilirkişi raporundaki komik rakam (sonrasını nasıl devam ettireyim)

Merhaba,

Kısaca konuyu anlatayım;

Evi alalı 3 yıl oldu halen kredi ödüyoruz ve avukat tutacak paramız yok baro "eviniz var avukat veremem" dediği için de iş başa düştü diyerek işe daldık.
    3 yıldır evde inanılmaz bir rutubet ve küf oluyor. Ev 5 katlı 2 daire üzerine biz orta kattayız. Teknik bilgi bilmem o yüzden "Anadolu Adliyesi 9.Asliye Hukuk Mahkemesine" başvuruda bulunduk ve bilirkişi istedik. Adam geldi resim çekti (mimarmış) sonra raporunu düzenledi 100 m2 evin her odası duvarlar simsiyah dış cephe mantolama yanlış olmuş diyor ama 3500 lira gibi komik bir rakamla sorunun çözüleceği söyleniyor.

Adam geldiğinde küf sorununun 3 yıldır devam ettiğini ve arttığını belirttiğim halde anlık çözüm üretiyor bize.

Daha fazla konuyu uzatmadan bugün ek rapor taleplerimizle ön büroya tekrar dilekçe verdik.

Sorularım ise şunlar;
    - Müteahhit bu işe yanaşmadığı için bu para ona komik gelir ve öder sorumluluğu kalkar mı,
    - Ben yeni bilirkişi raporundaki rakam ne olursa olsun müteahhidin yapmasını istemediğimi ve maddi manevi tazminat talep edebileceğim dava açabilir miyim (nasıl?)
    - Evdeki mobilyaların çoğunu kendim imal ettim o yüzden fatura gösteremem bunlarda rutubetten nasibini aldı bununla ilgili para talep edebilir miyim

son olarak 2. soruda sorduğum mahkemeyi hangi mahkemede açabilirim bir dilekçe örneği yada örnek bir dava var mı.

Biliyorum buradaki birçok kişi bu işten ekmek yiyor benim amacım avukata para vermeyeyim ben yapayım param cebimde kalsın mantığı değil gerçekten kredi ödüyoruz ve 20 aylık bebeklerimiz var para konusunda çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız masraf 1.000 TL

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Muammer..

Benzeşen özellikteki rastgele konular:

Hukuki NET Güncel Haber

Evin küf durumu ve bilirkişi raporundaki komik rakam (sonrasını nasıl devam ettireyim) konulu yargıtay kararı ara
    Evin küf durumu ve bilirkişi raporundaki komik rakam (sonrasını nasıl devam ettireyim) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    1.299
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Evin küf durumu ve bilirkişi raporundaki komik rakam (sonrasını nasıl devam ettireyim)

Evde meydana gelen küf, nem vb sorunlar tüketici hukuku cerçevesinde çözülmesi gereken sorunlardır.

Bilirkişi raporları mutlak değildir. İkinci bir bilirkişi tayin edilmesini talep edebilirsiniz. İkinci bilirkişinin vereceği rapor birinciden çok farklı olursa üçüncü bir rapor dahi istenebilir.

Her ne kadar hakim, bu bilirkişi raporları ile bağlı değil ise de bu raporlara çok zıt bir şekilde verilen kararların Yargıtay'dan bozularak döndüğü az rastlanmış durumlar değil.

Evdeki küflenme, nem vb nedeniyle eşyalarınızda meydana gelen yani dolaylı olarak gördüğünüz maddi manevi zararlar için yargı yetkisi asliye hukuk mahkemesindedir diye düşünüyorum.

Internet üzerinde biraz araştırma yaparak dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.
    Biz medeniyet, ilim ve fenden kuvvet alıyoruz, başka bir şey tanımıyoruz. M.Kemal ATATÜRK

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Evin küf durumu ve bilirkişi raporundaki komik rakam (sonrasını nasıl devam ettireyim)

Alıntı karavelioglu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evde meydana gelen küf, nem vb sorunlar tüketici hukuku cerçevesinde çözülmesi gereken sorunlardır.

Bilirkişi raporları mutlak değildir. İkinci bir bilirkişi tayin edilmesini talep edebilirsiniz. İkinci bilirkişinin vereceği rapor birinciden çok farklı olursa üçüncü bir rapor dahi istenebilir.

Her ne kadar hakim, bu bilirkişi raporları ile bağlı değil ise de bu raporlara çok zıt bir şekilde verilen kararların Yargıtay'dan bozularak döndüğü az rastlanmış durumlar değil.

Evdeki küflenme, nem vb nedeniyle eşyalarınızda meydana gelen yani dolaylı olarak gördüğünüz maddi manevi zararlar için yargı yetkisi asliye hukuk mahkemesindedir diye düşünüyorum.
    Internet üzerinde biraz araştırma yaparak dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.
    Cevabınız için teşekkür ederim,

Peki müteahhide bilirkişi raporu yada çözümü ile ilgili tebligat yapmadan (whatsapptan resimleri attım kaale almadı, telefonla konuşmamız var birkaç kez) ihtar çekmeden tazminat davası açmak hakimin gözünde ne kadar bizi haklı gösterir.

Bilirkişi raporunda bu durumun gizli kusur olarak kabul edileceği yazıyor.

Şöyle ki, bu adam tamiri yaparsa yine aynı olacak, o yüzden parayı alıp ben yaptırmak istiyorum. 3 yıldır her yıl durum aynı ha kurudu ha kururyacak diye artık astım hastası olacağız.

Evle ilgili birkaç resim (sürekli siliyoruz fakat bilirkişi gelecek diye bırakmıştık 1 ay)

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları