+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.
    Nerede
    ANKARA
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Özel bankacılık kanunu makale ödevi ( bankacılık zimmet )

Merhabalar

Saygı değer avukatlar

Sizden bir konuda bilgi rica edebilir miyim? İç denetim ve iç kontrol bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. İç denetim dersi ile ilgili makale ödevi aldım. Makalenin konusu: Özel bankada zimmet, bu konu ile ilgili bir çok doküman ulaştım. Hem Tck hem de Bankacılık kanunun da zimmet suçu ile ilgili maddeler mevcut. Bankacılık kanunu MADDE 162 - Bu Kanunda belirtilen suçlara ilişkin soruşturma ve kovuşturma yapılması, Kurum
    veya Fon tarafından Cumhuriyet başsavcılığına yazılı başvuruda bulunulmasına bağlıdır. Bu başvuru
    muhakeme şartı niteliğindedir. Ancak, 160 ıncı maddenin üçüncü fıkrasında belirtilen suçtan dolayı
    soruşturma ve kovuşturmalar Kurumun veya Fonun yazılı bildirimi üzerine veya gecikilmesinde
    sakınca görülen hallerde re'sen Cumhuriyet savcılarınca yapılır ve Kurum ve Fon haberdar edilir. Bu maddeye göre yaptığım araştırma ve incelemeler sonucunda bu suçun şikayete bağlı olduğu anlaşılıyor. Ancak tek anlayamadığım nokta şikayetin failin öğrenildiği tarihten itibaren, şikayet ( yazılı başvuru ) süresinin 6 ay olup olmadığı konusunda net bir bilgiyi ulaşamadım. Sizin forum üzerinden daha önce bu konu ile ilgili yorumlarınız okudum, ancak yorumlarınızı bankacılık kanunu değişmeden önce yapmışsınız. Yazdıklarını yeni kanun içerisinde geçerlimi emin olamadığım için size sormak istedi. Ödevimi tamamlamam için bana yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler diliyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Özel bankacılık kanunu makale ödevi ( bankacılık zimmet ) konulu yargıtay kararı ara
    Özel bankacılık kanunu makale ödevi ( bankacılık zimmet ) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Özel bankacılık kanunu makale ödevi ( bankacılık zimmet )

Merhabalar bana yardımcı olabilecek kimse Yok mu ?

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Özel bankacılık kanunu makale ödevi ( bankacılık zimmet )

Araştırmalarım sonucu aradığım bilgiye ulaştım. Teşekkürler

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları