Merhaba, yaklaşık olarak 3 ay önce iş arayışım nedeniyle bir tasarım firmasına ilan verdim. İlanıma cevaben telefon açan ve kendisini ajans sahibi olarak tanıtan bir bey bana iş teklifinde bulundu. İsmi ve T.C.'si bende mevcuttur. İş ortağından ayrıldığını ve yeni bir ajans açma girişiminde bulunduğunu, eski ortağından alacaklarının tahsili ve yeni ofis, eşya, bilgisayar vs. işlemlerinin en fazla bir ay süreceğini ve benim bir aylık çalışmamın karşılığını ofiste elden vereceğini ve aynı gün sgk'mın başlatılacağının sözünü verdi. Benimle birlikte Editör, Sosyal Medya Yöneticisi bir de Junior Grafiker işe başlayacaktı. Ben anlaşmaya vardığımız gün geceli gündüzlü çalışarak Logo, Kurumsal Kimlik, Power Point Sunum ve Web Sitesi çalışmaları yaptım. Çalışmalarım ve tüm yazışmalarımız mail adresim ve whatshapp'ımda mevcuttur. Ben ve mağdur olan diğer 3 çalışan, şahsı hemen her gün arayıp veya mesaj yoluyla ödeme konusunda kendisinden ricada bulunuyoruz. Şahıs her defasında mesajlarımıza nazikçe cevap veriyor ve her defasında yeni mazeretler öne sürüyor tuttuğum ofise belediye hizmet vermiyor mağdur oldum, Banka hesaplarım donduruldu, adıma senet düzenlenmiş mağdur oldum vb. Hatta bu dönemde babasının ameliyat olduğunu ve yoğun bakımda kaldığını söyledi ki yakın çevresinden böyle bir olayın olmadığını öğrendik. Hatta bu kişinin reklamcılık geçmişi olmadığını ve yalan söyleme alışkanlığının olduğunu da yakın çevresinden öğrendik. Benim sormak istediğim bu kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunabilir miyiz? Zira ortada 4 kişinin mağduriyeti var, ödenemeyen borçlarımız kiralarımız var. Hatta diğer grafiker arkadaşımız başka bir şehirde ikamet ederken bu şahsın iş vaadine güvenerek İstanbul'a yerleşti ve şuan hem maddi hem de psikolojik sorunlar yaşamakta. Avukat tutmayı bırakın noterden ihtarname çekecek kadar bile paramız kalmadı bu 3 aylık süreçte. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum...