Öncelikle merhabalar, bir firmada prim usulü pazarlama elemanı olarak çalışmaktaydım, şahsımın bulduğu bir müşteriden alış veriş öncesi çek aldım. Aldığım çek Temmuz tarihliydi ve ben bu çeki Nisan ayında almıştım aldığım gün firmayı sorgulamak için iş bankası Bornova şubesine gittim çeki memura uzatıp bu firmanın çekleri ödeniyormu dedim, memur kontrol edip firmanın iflas aşamasında olduğunu söyledi daha sonra çekte tacir yazısı dikkatini çekti çekmecesinden başka bir çek çıkarıp karşılaştırdı ve bendeki çekin sahte olduğu anlaşıldı. Çekin arkasına bana ciro yaptırdılar, bir ibare yazdırıp imza attırdılar. Geçtiğimiz günlerde elime tebligat geçti sanık olarak hakkımda dava açılmış,savcı çekin arkasındaki ciro ve imzalardan dolayı İzmir 1.ağır ceza mahkemesinde 12 yılla yargılanmak için dava açmış. İddianamenin fotokopisini alıp avukatıma götürdüm ama çok iyimser konuşmadı şimdi bu durumda ben kendimi nasıl aklayabilirim. Bu konu hakkında bana biraz bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar