Sevgili yönetici , Hukukçu arkadaşlarım büyüklerim kardeşlerim. Başımda 9 yıla yakın süredir uğraştığım bir sorun var inanın psikolojim çok çok bozuldu bu konuda yardım talep ediyorum.

Bir bayan kişi ile beraberdim bu kişi bana 2008 yılında 3-4 kez turkcell hattıma kredi kartından kontör yüklemişti ve ayrıldık bu iftira attı yok ben yükleme yapmadım falan sonra bunu aradım ben şikayetçi değilim falan dedi ama artık geç oldu kamu davasına döndü.

Sonuç olarak yargılanma 2010 yılı itibari ile başladı. işlemlerin yapıldığı ip adreslerin hiç birtanesi bana ait değil. Sadece hat bana ait. Hatta ve hatta bir tane ip O bayan şahısın çalıştığı işyerine ait.

Bunuda ifademde belirttim ip adresleri bana ait değil kendisi benim eski kız arkadaşım olur bunları kendisi yüklemiştir işlemin yapıldığı bir ip adreside onun eski çalıştığı yeridir diye Sonuçta hiç bişi değişmedi ve 1. mahkemede 244/4 43/1 53. sevk maddelerinden hakkımda 2 yıl 1 ay hapis kararı verildi ben bu kararı temyiz ettim tekrar belirttim açıkladım durumu yargıtay kararı bozdu ancak bozarken sen bunu 244/4 değil 245/1 yargılamalısın dedi.

Tekrar mahkeme oldu bu sefer 245/1 yargılandım bu seferde 3 yıl 4 ay hapis verildi ancak daha önce benden başka itiraz eden olmadığı için haklarım saklı kalarak 2 yıl 1 ay olarak infaz edilmelidir dendi.

Ben tekrar yargıtaya gönderdim

Şimdi bu dosya zaman aşımına uğraması gerekmezmi ?

Suçun son işlendiği tarih mahkemeye göre 23/09/2008
İlk dava tarihi 01/12/2010
Son dava karar tarihi : 19/12/2016

Şimdi 1. kararda 244/4 Yargılandım bu 2 yıldan 5 yıla kadar hapis demek (2 Yıl 1 ay ceza aldım)
Şimdi 2. kararda 245/1 Yargılandım bu 3 yıldan 6 yıla kadar hapis demek (3 Yıl 4 ay ceza aldım) Ancak daha önceden hakkım olduğundan 2 Yıl 1 Ay infaz

Şimdi ben dava zaman aşımını neye göre dikkate almalıyım ? 244/4 göremi 245/1 göremi ?

244/4 Göre bakarsak Maximum 5 Yıl olan cezalarda dava zaman aşımı 8 Yıl demekte ki bugünki süreye bakarsak bu 8 yıl dolmuş durumda 8 yıl 6 ay civarı olmuş dava düşmesini yargıtayın yapması gerekmi ?

Yoksa 245/1'den mi olacak buna göremi zaman aşımı işlicek inanin işlemediğim bir suçtan bunları yaşıyorum ve benim üzerime sadece hat ip adresleri benim değil hiç bir delil kanıt yok diyorum bu eski kız arkadaşım bakın eski tlfn kayıtlarına aynı numaraların görüştüğü görünecek vs ancak hiç dikkate bile alınmıyor.

Dava zaman aşımı hakkında bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler.