Garanti Bankası ve Turkcell şirketine borçlarım var. Maddi durumumun bozulması sonucunda ödeyemedim. Haklı olarak avukata verildim, onlarda haklı olarak alacaklarını tahsil etmeye çalışıyorlar. Bir borcum Turkcellin avukatında, garanti bankasına ait borcum ise bir varlık şirketine aktarılmış durumda. Buraya kadar her şey normal. Beni rahatsız eden kısmı ise, benim adıma kayıtlı olan ve 70 yaşındaki kalp hastası babam dahil olmak üzere, adıma kayıtlı bütün numaraların aranıp, borcun tahsili için başkalarının rahatsız edilmesi. Defalarca kendilerine, bana sadece 532xxxxxx numarasından ulaşın dememe rağmen, gerek mesajla, gerekse arayarak, annemi babamı ve adıma kayıtlı hat kullanan bir kaç yakınımı daha taciz etmekteler. Ödeyebilecek durumda olsam zaten öderim. Bu durumda ne yapabilirim? Nereye şikayet de bulunabilirim. Çünkü ısrarla başka numaraları aramayın dememe rağmen arıyorlar. Tek gelirim, hasta anneme baktığım için devletin verdiği bakım aylığı. Bunun la da zar zor geçimimizi sağlıyorum. Buna el koyabilirlermi, ya da olası bir müdahale olursa ne yapmam gerek.

Saygılarımla.