2013 Yılında, 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlık için; İzmir Karşıyaka Körfez Dershanesine gittim(2 senedir yaşanan üzücü olaylar gerçekleşmeden önce). Hedefim yeterli puan alıp, memurluğu kazanıp, bunun yanında da Mezun olduğum Meslek Yüksek Okulunu; Açık Öğretim Kamu Yönetimi Şeklinde hak olarak tanınan biçimde bitirmekti. Emniyet ya da Kaymakamlık ya da İdari Memurluk gibi bu bölüm mezunlarına tanınan haklardan yararlanıp bu bölümlerde memurluk hedefim vardı. Bir sene hazırlandığım sınavdan 76.39192 puan alıp; bu puana en uygun memurluk olan ADLİYE MEMURLUĞU için de, Bornova Halk Eğitim Merkezine Klavye Kursuna b aşvuruda bulundum. Kontenjan dolu olduğu için o an kayıt yaptıramadım. Daha sonra bu boşlukta, İzmir Bornova Semtinde bir mağazada üç günlük deneme süreçli çalıştığım ve mağazaya işe giderken mağazaya yakın Semt esnafının, imalı bir şekilde mağaza önündeki vitrin mankenlerinin, bir şekilde düşürülmesiyle, adeta benim aylar sonra geçireceğim motor kazasına işaret etmişliğini de belirtmek isterim. Genelde çay içmek ya da boşlukta iken vakit geçirmek için, bu Semt te bulunduğum anlarda, benim düşman kazanmaya uygun hareketim, en fazla yaşlı bir amcayla ufak bir tartışma haricinde; seneler önce görev ihmali yapan Halk bankası Bornova Şube Müdürü ile sitem niteliğinde bir ufak tartışmam olmuştur. Olayın Semt teki şüpheleri artıran ve seneler önce bu konuyla ilgili, bir banka şube çalışanının ifadesinde aynı konuyu anlatıp; (büyücü bir şahısla tanışıp korkutulması olayı) neticesinde müşteri hesaplarından 700.000 Türk Lirasının buharlaşması ile yargıya ve ulusal yazılı haber organlarına da konu olmuş olan hadiselerin boyutunu ve ciddiyetini göstermektedir. Ayrıca Semtin bu konuda ve bankacılık konusunda da sicilini ortaya koymaktadır. Aynı Semtten Deniz bank Şubesinden gelen telefon mesajı ile ön onaylı kredim olduğu bilgisiyle çalışma şartı ve evrak şartı olmadan, şaibeli bir şekilde kredi aldım. (TCK 5237 158/1 jilet(harf kodlandı) Memurluk hedefim olmadığı zamanlardaki, aklımdaki iş olan çiğ köftecilik işini yapmak için Mevlana Mahallesi Muhtarı Mustafa DÖVDÜ nün yaklaşık 13 metrekarelik mekanını tutup bu işe başladım. Lazım olan elektrikli motosiklet aldım. (Paket servisi için)..Burada bazı anormal olaylar yaşadım. Tuttuğum mekana yakın bölgede ve mahalle genelinde atık su giderlerinin tamiri yani demir üst kapaklarının değişmesine rast geldim. Açtığım ve çalıştırdığım bu dükkanda daha anormal olaylar ki: Bir yakınımın şüphelenip bilgili ve bu işi kötü maksat ve amaçla yapmayan şahıslara konuyu anlatması neticesinde; şahsımda, maalesef Büyü olduğunu öğrendim. (1 den fazla). Daha sonra da yaşadıklarımdan bunun kesinliği, aleni ortaya çıkmıştır. (TCK 5237 kanun 58/1). Hatta burada iki defa olmak üzere motor kazası geçirdim ki; kapalı evde sol ayaktaki bazı varlıklar vücut içerisinden beni rahatsız edip (tıktık içerden vurup) sürekli olarak evde istem dışı olarak bağırtırken ne hikmetse aylar sonra aynı bacak üzerine düşüp, bir hafta acısıyla kıvrandım ve bu olayı gören arkadaşlarda oldu. Yenilen ya da içilen bir gıda maddesinden olabilir kanısındayım.(TCK 5237 85/1 86/1 89/1). Bunun üzerine konuyu derhal şikayet olarak netteki büyücülük sitelerini dikkat çekerek, başkalarının mağdur olmaması için Başbakanlık İletişim Merkezine olayı bildirdim. (22.12.2015) 1244252. (04.01.2016) 8562 numarası ve tarihli şikayet dilekçelerine cevaben: Bahsedilen sitelerle ilgili işlem yerine, görevlerini ihmal denilen; sitelerin tek tek yazılması gerektiği taraflarınca bildirildi. Anayasanın Kazanılmış Hakların Korunması İlkesi kapsamına muhalif olarak, memurluk için yeterli olan puan(76.39192) elimden çalınmıştır. Yapılan ya da yaptırılan büyüler ve bankalardan alınan şaibeli, belgesiz, evraksız çalışma şartsız, verilen krediler ve uçuk K. kartı limitleri, D. B. 6700 KREDİ 5500 K. Kartı Limiti, Yapı Kredi bankası toplam 3 kredi yaklaşık 24.000 lira kredi ve 3800 K. kartı limiti(5411 kanun ilgili maddeler ve 5237 kanun 157, 158, 158/1 bolu 158/1 can, 158/1 jilet: (harfler kodlanmıştır) neticesinde yüklü borç altına itilip, hacizle şantaj ve intihara itmek(5237 84 ve 107/1)… Bayramlarda beş parasız bırakılıp kişinin şeref ve haysiyetine dokunmak(5237 125/1)...Ve bunun gibi birçok sayabileceğimiz suç.. Ayrıca, İzmir Bornova Şubeleri Deniz Bank ve Yapı Kredi Bankaları kredi verirken yaptıkları suçlarını(5237 207/1); Müşteri Hizmetleri tarafından yapılan hatalı ve şaibeli işlemlerin ve ayrıca kanunen yapılandırılmış K. kartı borçlarının ekstralarında tutarsızlık ve birçok anormal durumda da tespit ettik. Bunun akabinde, bu başvuruyu yapacağım günden birkaç gün önce sanal ortamda Milliyet Gazetesinin (26.02.2010 )tarihli ve ( Kadın Bankacıya Papaz büyülü oyun başlıklı) haberinde aynı semt ve il olan İZMİR/BORNOVA da gerçekleşen olayda şüpheli durumları artırmıştır. Bu bağlamda ve kapsamda büyü yaptırılarak yanlış karar vermemize sebep olan ve maddi parasal konulara anormal durumda tesir eden, olumsuz gelişmelere neden olan birçok etken olmuştur. Yine ayrıca; hazırlandığım memurluk sınavı neticesinde, tüm emeklerimin boşa gitmesine ve yüklü borç altına itilip, tehlikeli şekilde motosiklet kazasına varıncaya kadar; İntihara teşebbüse itilebilecek durum olan(TCK da 84/1 maddede suç olan) yüksek kredi ve yüksek kredi kartı limitleri ile yüklü borç altına atıldığımı da belirtmek isterim. Telefon mesajı ve İhbarname ile şantaj niteliği taşıyabilecek bildirilerle, banka tarafından, tüm bu anormal olaylar ve T.C.K. da suç sayılan (kastım büyülenerek; algılama yeteneği zayıf olan şahsa evraksız şartsız kredi vermek gibi 157/1, 1581/c) durumlardan dolayı yaklaşık iki sene maddi ve zamansal olarak yaşadığım kayıplara ilaveten, psikolojik baskı altında tutulduğumu belirtmek isterim. Bu sebeple ayrıca, mevcut banka işlemlerimin ve banka ile yapılan telefon görüşmelerimin incelenmesini saygıyla arz ederim.. Yaklaşık 7000 lira ile başlayan borcun, şu an kanuni yapılandırma ile iki banka için yaklaşık 34.000 lira gibi rakama ulaşması; bu yaşanılanlar neticesinde enteresandır. Sonuç olarak yaşanan, olumsuz hadiseler neticesinde; kaybettiğim memurluk hedefi ve üst hedefim olan: Emniyette ya da Kaymakamlıkta Uzmanlık gibi emeklerim maalesef heba olmuştur. (büyü ve banka usulsüzlükleri). Ayrıca tırnak içinde belirtmeliyim ki; ‘’Yazdığım ve anlattığım olayların tüm gerçekliğine, sadece ve sadece tarafıma yapılan büyü meselesini öğrendikten sonra; Başbakanlık İletişim Merkezince ilgili mercilere aktarılan, Medyum ve Büyücülük Siteleri Hakkındaki şikayetim, delil olarak yetecektir’’. Ayrıca düşündürücü olan bir hadisede; Kredi çektiğim bankanın (D. bank) önünde akşam saatlerinde 3 sivil polisin anlamsız davranışı ki; kimlik sorgusuna olumlu yanıt vererek kimliğimi gösterdiğim ve acelem olduğunu söylediğim halde tartaklamaya yakın(arkadan fiili şekilde itilerek maruz kaldığım) hareketleridir. Arkasından hemen ilgili üst merciler olan İzmir Emniyeti ve Bornova Karakolu gibi yerlere polislerin kesinliği konusunda telefon açarak bilgi almak ve haberdar etmek isteme girişimimde olmuştur. Neticesinde ise olumsuz sonuç alınmıştır. Yüksek okul mezunu ve G.B.T m temiz ve Türk Vatandaşlığını gururla söyleyebilen bir şahıs olarak, bu konuyu da ayrıca bilgilerinize saygıyla arz ederim. Netice olarak İzmir Bornova Şubesindeki iki banka olan; D. ve Y. K. Bankaları haricinde hiçbir bankanın evraksız, belgesiz kredi vermemesi ve saydığım ve yaşadığım tüm olumsuz olaylar ve ayrıca şu an hala ilgili ve bilgili şahıs ve eğitimli hocalara tedavi olmak için uğraştığım ve kimin tarafından yapıldığı tam olarak netleşmeyen, TCK’da da kesin bir şekilde suç unsuru taşıdığı aleni açık olan, bu olaylarla bahsettiğim bankalara iftira ve itham değil, şaibe ve şüpheli durum ihbarı ile tarafınızı bilgilendirmek ister ve gereğinin ilgili mercilerce yapılmasını, saygılarımla arz ederim. Yine ayrıca bu süreçte, Meslek Yüksek Okulu mezunlarına ve Bölümüm olan Çini İşlemeciliği Bölüm mezunlarına tanınan hakla, açıktan Kamu Yönetimine geçiş yaparak hedeflediğim; bunun neticesinde Kaymakamlık gibi kariyer hedeflerimin T.C.K da suç sayılan (büyü) şekilde çalındığı kesindir. Tarafınızdan çalınan bu hakkımın iadesini Saygılarımla arz ederim. Ayrıca daha öncede bu konuyla ilgili ulusal basın organlarına da yansımış, bu olay ki: ‘’Kadın bankacıya papaz büyülü oyun’’ şeklinde halka duyurulmuş haber de, işin ciddiyetini ortaya koymaktadır. Bahsi geçen semt olan BORNOVA’ da adeta büyü illetine maruz kalarak, haksız yere zamanımın çalınmasından ve bahsi geçen iki banka arasında, şaibeli ve her koşulda art niyet kesinliği aleni belli olan, usulsüz kredi durumundan dolayı, şahsi şeref ve haysiyetimle oynanırcasına, mekik dokuyarak zamanımdan, İzmir için bile yeterli olan puanla memurluğumdan, kariyer hedefim olan Kaymakamlık gibi İdari Mesleklerden, kesinlikle mahrum bırakılmışımdır. Bundan dolayı ve özellikle ki; olayların bu hale gelmesine sebebiyeti, kesinliğe yakın olan ve bu konuda şaibeli Semt olan, BORNOVA da görev yapmayı ayrıca arzu ettiğimi tarafınıza yine saygılarımla iletmek isterim.. İşin maddi kayıp kısmı olan parasal konularda ki talebim ise; aynı semtin, bankacılık ve bu konudaki (büyü, usulsüz kredi, delil yok etme girişim gibi) sicilinin bozukluğu; 2010 yılında Ulusal ve yerel yazılı haber organlarına da haber olmuş, rakamsal boyutu 700.000 Türk Lirası gibi olan, müşteri hesaplarındaki vurgunla sonuçlanmış bir olayın yaşanmışlığı, hukuki olmayan yollarla ve art niyetli şekilde verildiği kesinliğe yakın olan kredi meselesi ki; işin rengine, ispat kısmına, belgelere bakıldığında her durumda, haklılığa yakınlığımdan dolayı, kredi ve kart borçlarımın iptalini saygıyla arz ederim.. Yine özellikle altını çizerek belirtmeliyim, İzmir için bile Zabıt Katibi Personeli taban puanı 71 iken, 2014 Memurluk sınavından aldığım, 76 küsuratlı memurluğa yeterli puanımın boşa gitmesi neticesinde, meydana çıkan durumda şudur ki: Şu an itibariyle benim durumumdaki alt kademeden başlayan, bahsettiğim memur maaşı yaklaşık olarak 2.500 Türk lirasıdır. Süre olarak bu süreçten kaybım ki 24 aya yakındır… Yani, sadece memurluktan parasal kaybım yaklaşık 60.000 Türk lirasıdır. Ayrıca hedefim olan Meslek Yüksek Okul mezunlarına(ilgili bölümlere) +2 yıl Kamu Yönetimini bitirme şansı olarak tanınan hakla, kazanabileceğime kesin gözle inandığım, Kaymakamlık ya da İdari Memurluk hedefimin de çalındığı kesindir. Bu kaybımın ölçütü bilmem ne kadar parayla ölçülebilir ama, işin kariyer kısmına ve şerefi kısmına bakarak bu kaybım içinde, olaya müdahil oldukları kesinliğe yakın taraflardan, kaybım olan yaklaşık 50.000 Türk Lirasının ve maddi bahsi geçen önceki tutarların, iadesini (art niyetli ve kesin bir şekilde alakalı ve ilgili olduklarını belgelerle de ispatlayabileceğimiz) tarafınızdan istirham ederek; bunların hangi kurumlar ve şubeleri olduklarını, saygıyla yüksek takdirinize bırakıyorum… Tüm maddi, manevi ve şeref bakımından, bu süreçteki kayıp ve mağduriyetlerimi belirtmek isterim. Ayrıca, tam memurluk döneminde ve hedeflerimizin olduğu dönemde, hiçbir şartsız ve sayısal oranı çok fazla (4 ayrı kredi: 30.000 Türk Lirası yaklaşık olarak) kredi ve anormal kart limitleri fazlasıyla dikkat çekmektedir(5500 ve 3800). İki farklı banka şubesinden olmak üzere, normal şartlar altında bu kredilere ve limitlere ulaşabilmemin, kendi banka görevlilerinin de ağzından kaçırdıkları ifade ki; çalışma şartsız, evraksız kredi verilebilirliği ve kart limitlerinin yüksekliği ve artırım oranlarının, şahısların gelirine göre belirlendiği bilgisidir. Bu durum zaten, Bankacılık Kanunu ve ilgili maddesinde belirlenmiştir.(5464 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ilgili maddelerince çalışma şartı ve gelir durumlarına göre verilebilirlik ve kart limit oranları). Sizlerin takdirine sunduğum bu ayrıntı: Yaşadığım olayları başından sonuna kadar ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalıştığım ve hiç de hafife alınacak türden olmayan bu meseleler için fikir verecek farklı bir bilgidir. Yine ayrıca, bu suç duyurusunda iade edilmesi istenen haklarımın boyutunun ciddiyeti konusunda ve elbette ki tarafınızın olaylara yaklaşımı, karar tespiti, kaybımın maddi rakamsal boyutunun hakkaniyeti ve gerçekliği, bu bilgiyle aydınlatılacaktır. Bonkörce verilen kredi ve kart limitlerinin yüksekliği, işin rengini ve muhatapların niyetlerinin ne olduğunu belli etmektedir.. Neticede; çaldırdığım memurluktan, yaklaşık 2 yıllık süre için 60.000 Türk Lirası. İlaveten hak olarak tanınmış ve her süreçte açıktan 2 yılla tamamlanabilecek, Kamu Yönetimi mezunlarının çalışma alanlarından olan Kaymakamlık, İdari Memurluk gibi kariyer hedefimin çalınmasından dolayı da 50.000 Türk Lirası.. Yine ayrıca, bahsi geçen iki banka tarafının, parasal konulara da tesir eden büyü denilen olayla belki alakalı olup; hatta yüklü borç altına alıp ödeyemeyeceğimiz borçluluk durumuna, şahsımı kasıtlı itip, bu usulsüz borçlardan dolayı kartlarımızın kapatılmasıyla da; bayramlar da parasızlıktan kaynaklanan ve şerefime dokunan mağduriyete de sebep olmuşlardır. Bunu da tarafıma iade edilmesi gereken hak kısmına eklemek isteyerek, bundan dolayı da eğer ki değer biçilebilirse, 50.000 Türk Lirası da bu konuyla ilgili talepte bulunmak isterim,. Yani toplamda üç farklı konudan hak mağduriyeti doğmuş olup; 60.000+50.000+50.000 olmak üzere toplamda 160.000 Türk Lirasını bu mağduriyetlerimin maddi karşılığı olarak, ismi geçen iki bankadan talep etmekteyim. T.C.K da suç olan büyü illetinin, bu konuda kim ve kimler tarafından yapıldığı bilinmemektedir. İlgili ve konuyla eğitimli şahıslar ki; şahsımıza aktardıkları bilgiler doğrultusunda da, şahsımın bu konudan (büyücülük) senelerce mağdur olduğunu söyleyerek, hala tedavisi süren bu sürece biraz daha geç kalınsa, daha vahim olaylara itilebilecek durumlara, yaptıkları Dinimize uygun tedavi şekilleriyle engel olmuşlardır. Bu durumu, bu suç duyurusuna tekrar ekleyerek, mağduriyetlerimin giderilerek taraflardan tarafıma iadesini, ayrıca konunun asıl unsuru olan ve T.C.K da suç olduğunu her fırsatta belirttiğim büyü illetinin kim ve kimlerce tarafıma yapıldığının tespitini ve cezalandırılmalarını. Eğer bu süreçte tarafıma hazırlanan, şahsımın canına kast sayılacak tuzak varsa, taraflarının da bulunup Yüksek mahkemenizden ve tarafınızdan cezalandırılmalarını Saygılarımla arz ederim…..