Herkese merhaba şimdiden yardımcı olacak herkese çok teşekkür ediyorum. Ben konuya en başından ince ayrıntıları ile gireyim hemen;
Bundan 1,5 yıl öncesi kadar bir sürede yakın bir abime aracımda çok beğendiği bir aksesuarı bana sat demesi ile çıkarıp satmıştım ama aylar geçmesine rağmen parasını alamayıp ufak bir sözlü tartışma ile aksesuarı geri almıştım o zaman sözlü tartışmada aracının lastiklerini keseceğim gibisinden tehditler savurmuştu göz ardı etmiştim , o hafta içlerinde birgün sabah uyandığımda iki lastiği kesilmiş halde araç duruyordu ama uğraşmak istemediğimden hiç bir şekilde polis vb. Gibi yerlere başvurmadım. O gün bugündür karşı tarafta bir kin ve tehdit savurucu bakışlar, yolda aracımla giderken üzerime direksiyon kırmalar vb. 1,5 Yıl sonunda yine aracımla evime doğru giderken yolun kenarında park edilmiş araçlardan dolayı yol biraz dardı ve karşımdan bahsettiğim şahıs geliyordu yine üzerime kırdı ve kaçacak yerim olmadığından dolayı normal yoluma devam ettim dış aynalar çarpıştı ve aracımın aynası kapandı. Aynamı açarak hiçbir şekilde sözlü tartışmaya girmemek için yoluma devam ettim ama şahısın sesini, ve aynadan durduğunu gördüm. Evime giden ara sokağa girerek uzaklaşmaya çalışırken şahısın arkamdan geldiğini gördüm ve önüme geçerek yolumu kesti. Araçtan hiçbir şekilde inmedim aracıma yaklaşarak kapıyı tuttu ve inmeme söyledi bağırış çağırış içinde bir iki defa bana vurunca dayanamayıp kapıyla beraber itekleyerek araçtan indim ve hiç bir şekilde sözlü veya şiddet içerecek şekilde mukamele girmedim. üzerime yürüyüp bana bir iki defa daha vurmasından sonra çevredekilerin müdahalesi ile aracına bindirilmeye çalışılırken aracından sopa çıkarıp yine üzerime yürümeye çalıştı çevredekiler elindeki sopayı almaya çalışırken onlardan da kişi tarafından darbe alanlar oldu. Elindeki sopa alınarak aracına bindirilen ve çevredekiler tarafından bende aracıma bindirilirken kişi hırsını alamayıp dönüş alarak aracının sol ön tarafı ile açık olan kapım ve beni aracıma bindirmeye çalışan kişiye çarpıp olay yerinden kaçarak uzaklaşmıştır. Kişi hafif yaralanmıştır fakat şikayetçi olmayıp sadece ifade vermiştir. Ben şikayetçi olup aracımın hasarının karşılanmasını istedim. Ve karşı tarafın bildiğim kadarıyla alkollü olup ehliyeti yoktu olay zamanında. Aracımın durumumdan dolayı sadece belli bir hasarını faturalı bir şekilde yaptırdım belli bir hasarını yaptıramayıp el sıkışıklığından dolayı zararlı bir şekilde sattım. Ayriyetten %80 iç hastalıklardan engelli raporumun olması ile birlikte bu olayların beni etkilemesinden hastalığımın moral bozukluğuna, sıkıntı , stres tarzı şeylere gelmemesinden 1aya yakın hastahanede tedavi görmüş bulunmaktayım. Bunlar göz önünde bulundurursak mahkemede önümüzdeki iki üç ay içinde olduğu için size danışmak istedim, Aracımın hasarı için yaptığım masraf , aracımı zararına hasarlı bir şekilde satmam göz önünde bulundurulursa benim bütün zararımın karşı taraftan karşılanmasını istiyorum ve gerekenin yapılmasını istiyorum. Elimden neler gelebilir nasıl bir yol takip etmeliyim fikirlerinize, aklınıza ihtiyacım var uzun bir yazı olduğu için çok özür dilerim ve tekrardan teşekkür ediyorum. (aracımın hasarını resimler göstereceğim.)

Ön sol kapı, kapı camı, kapı iç döşemeleri ve sol arka çamurluk zarar görmüş bulunmaktadır.

Göründüğü üzere 21bin civarı aldığım aracı piyasa değerinin çok aşağısına satmış bulunmaktayım.