Merhaba, sorunumu mümkün olduğu kadar özetlemeye çalışacağım,

28 Ocak 2017 tarihi, sabaha karşı saat 02:37 de cep telefonuma YBS aş den Videoplus aboneliğimin başlatıldığı konusunda gelen bir mesajı sabah erkenden görünce mesajdaki numarayı aradım, o günden bu yana aramama rağmen ya meşgul çalıyor ya da santralde saatlerce bekletiliyorum.

O sabah operatörümün müş.hizm. aradım ve bana ilgili firmanın üçüncü parti firmalar olduğunu, benim iznim ya da kontrolüm dışında abonelik gerçekleştiremeyeceklerini söyledier.

Aralarındaki mutabakatın bu yönde olduğunu düşünüyorum ancak bu firma bir şekilde tüm operatörlerin aynı açığını bulmuş ki herhangi bir tıklama izin ya da onay mesajı, hileli bir bağlantı olmadan ve ben ürünlerini satın almak için herhangi bir bilgilendirme iletisi okumadan abone edilebilmşim.

Aynı gün aynı şekilde yüzlerce abone operatör forum sitesinde aynı şikayeti dile getirmiş, takip eden her gün aynı şekilde farklı abone gruplarının da aynı şikayeti dile getirdiğini ve kontrolleri dışında abone edildiklerini gördüm.

14 tl yi 1milyon insandan alsalar her gün nasıl bir kazanç elde edebileceklerini düşünün.

Kaldı ki firmanın makul bir hizmeti bile yokken bu hizmete 56 tl ücret alması, abonelik iptali halinde ilk hafta için geçerli olan 14 tl yi iade etmemesi, operatörün durumu kontrol edemediklerini söylemesi ancak görüşme esnasında dahi aboneliği iptal edebilecek kontrole sahip olması şaşırtıcıdır.

Ve onlar "biz sadece iptal talebi oluşturuyoruz" diyorlar. Ancak her nasılsa ulaşılamayan firma iptal talebini 20 saniyede gerçekleştirmiş olsa da paramızı iade etmiyor. Çünkü ulaşamıyoruz.

Binlerce milyonlarca aboneden bu şekilde para çalan bu YBS aş firması ile mücadele etmek için yemin ettim. sözkonusu müş.tem. görüşmelerini sesli olarak kaydedip sesli kayıt yaptığımı karşı tarafa belirttim.

Bu kayıtların savcılıkta delil olarak kullanılabilmesini, bu firmalara karşı müşterilerini koruyan bir onay sistemni olmaması bakımından ve firmanın operatörle paylaşımlı çalıştığına inandığımdan suçlunun aslında operatör olduğuna inanıyorum.

Bu ay dün sabah YBS aş ye ait başka bir numaradan bir ileti daha aldım ve geçen ay faturama yansıdığı için bu defa daha sert mücadele etmek adına sabahtan akşama kadar müşteri hizmetleri ve Ybs aş ye birçok arama yaptım, operatör beni yetersiz bilgilendirmiş ve Ybs aş ye ulaşamamış durumdayım.

Benden her ay farklı aboneliklerle bu parayı almalarınn önüne geçilmesini, bu haksız kazanç suçunun genel olarak ele alınmasını, hatta tazminat seviyesine getirilip ciddi cezai işlemler uygulanmasını sağlamak için neler yapabilirim.

Not: Mobil ödeme servisimi kapatmamı öneren operatöre uyarak kapattırdım, dün sabah kendiliğinden açılmış, kapatma talebimi görüntülediklerini aça açma talebimi görüntüleyemediklerini söylediler. Aytrıca mobil ödeme kapalıyken de bu tür tahsilatları içerik sağlayıcıların yapabildiklerini söylediler,

Bu noktada çok sayıda operatör zaafiyeti yüzünden milyonlarca abone zor durumda. Mücadelemde bana yol göstermenizi rica ediyorum.

Bimer ve BTK ya başvurdum sonuç sağa sola yönlendirme oldu.